Aktualności
Życie akademickie
21 Listopada
Opublikowano: 2022-11-21

Studenci farmacji edukują w zakresie POChP

Choruje na nią w Polsce około 2 miliony osób, ale jej cechy występują u co dziesiątego Polaka po 40 roku życia. Narażeni są na nią głównie palacze. Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała, że do 2030 roku przewlekła obturacyjna choroba płuc będzie trzecim najczęstszym powodem zgonów na świecie. Aby dowiedzieć się więcej o POChP warto wziąć udział w jesiennej edycji akcji „Skonsultuj z Farmaceutą”!

„Skonsultuj z Farmaceutą” to coroczne wydarzenie organizowane przez Polskie Towarzystwo Studentów
Farmacji. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 5–10 grudnia i dotyczy właśnie chorób płuc, a głównie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Przedsięwzięcie zaplanowano zarówno w formie zdalnej, jak i stacjonarnej.

W pierwszych dniach akcji w mediach społecznościowych PTSF zamieszczane będą posty i infografiki edukujące w zakresie chorób płuc, zaś 10 grudnia zaplanowano wielki finał wydarzenia. W galeriach handlowych w 11 miastach studenci farmacji, z pomocą magistrów, w prosty sposób przybliżą wszystkim chętnym tematykę tegorocznej odsłony oraz odpowiedzą na pytania. Osoby odwiedzające punkty będą mogły również skorzystać z bezpłatnych badań wraz z interpretacją wyników, m.in. pomiar glikemii krwi czy ciśnienia tętniczego.

Więcej o akcji „Skonsultuj z Farmaceutą” na Facebooku i Instagramie Polskiego Towarzystwa Studentów
Farmacji. Patronem medialnym wydarzenia jest „Forum Akademickie”.

PTSF to samorządna organizacja non-profit zrzeszająca około 1400 studentów i absolwentów farmacji z całej Polski. Należy do Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Farmacji i Międzynarodowej Federacji Studentów Farmacji, łączących około 350 tys. przyszłych farmaceutów z ponad 70 krajów. Organizacja reprezentuje interesy polskich studentów farmacji i młodych farmaceutów, pomaga im w zdobywaniu praktycznych doświadczeń i wiedzy teoretycznej w zakresie nauk farmaceutycznych. Jej celem jest także wsparcie w aktywnym wchodzeniu studentów na farmaceutyczny rynek pracy i promocja aktywizacji zawodowej i społecznej farmaceutów. Ponadto promocja profilaktyki zdrowotnej wśród społeczeństwa.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)