Aktualności
Życie akademickie
16 Listopada
Opublikowano: 2021-11-16

Studenci listy piszą

Od 22 do 27 listopada odbędzie się kolejna edycja Nocnego Listowania na Politechnice Wrocławskiej. To projekt kulturalno-społeczny, polegający na pisaniu listów d przedsiębiorstw i fundacji z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla najlepszych studentów z niepełnosprawnością.

Inicjatywę zainaugurowano w 2017 roku. Od tamtej pory uczestnicy napisali już ponad 1500 listów, co pozwoliło zebrać imponującą sumę 71 480 zł. Zeszłoroczna edycja online zaowocowała ponad 350 wysłanymi listami i kwotą 23 150 zł. Wydarzenie polega na wieczorno-nocnym pisaniu listów z prośbą o wsparcie programu stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnością. Listy piszą studenci, pracownicy, absolwenci i sympatycy Politechniki Wrocławskiej. Wysyłane są one następnie do firm i fundacji, które w ten sposób mają możliwość zostać fundatorami stypendiów najzdolniejszych studentów z niepełnosprawnościami. Projekt ma na celu również przypomnienie młodzieży jak wyglądają tradycyjne listy i w jaki sposób się je pisze.

Tegoroczna impreza odbędzie się w formule hybrydowej pod hasłem „Napisz coś dobrego”. Tydzień Nocnego Listowania rozpocznie się 22 listopada.

W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy, jak ważne jest mówić dobre rzeczy. W tym roku akcja ma pokazać studentom, że czasami jeden mały gest, w tym przypadku jeden list, może sprawić komuś wielką radość – zachęcają organizatorzy.

Inicjatywa uzyskała wsparcie dr hab. inż. Katarzyny Jach, pełnomocnika rektora ds. osób niepełnosprawnych. Wydarzenie zostało także objęte patronatem rektora Politechniki Wrocławskiej. Organizatorami są: Klub Studencki SKOK oraz Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Wrocławskiej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://absolwent.pwr.edu.pl/nocne-listowanie/.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)