Aktualności
Życie akademickie
08 Sierpnia
Fot. P. Binias
Opublikowano: 2018-08-08

Studenci PŁ zapewnili komfort najmłodszym

Podopieczni Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi mogą już wrócić do swojego miejsca zamieszkania. W placówce przy ul. Lnianej 9 przeprowadzony został generalny remont, w którym pomagali studenci z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz wolontariusze z całej Polski.

Modernizacja odbywała się w ramach projektu WORKCAMP 2018 będącego inicjatywą Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Pomysłodawcy całego przedsięwzięcia postawili sobie za cel podniesienie jakości życia wychowanków domów dziecka poprzez zapewnienie im dostępu do nowoczesnych, komfortowych i wygodnych wnętrz.

Przez dwa tygodnie remontowi poddano szatnię, korytarz, bawialnię, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. Studenci i wolontariusze odmalowali ściany, odrestaurowali parkiet i położyli płytki. Miejsce zyskało także nowe parapety oraz maskownice grzejników zainstalowanych w bawialni, sypialni i w kuchni. Dzięki zdobytym przez organizatorów środkom finansowym udało się ponadto zakupić nowe meble do poszczególnych pomieszczeń. Na wykonanie prac organizatorzy zebrali 19 tysięcy złotych, materiały budowlane w postaci farb oraz część nowych mebli.

Tegoroczna edycja WORKCAMP jest już czwartą łódzką odsłoną projektu angażującego zarówno lokalne środowisko akademickie, jak i wszystkich ludzi chętnych do pomocy najmłodszym.

az

(Źródło: p.lodz.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)