Aktualności
Życie akademickie
12 Października
Opublikowano: 2022-10-12

Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego skorzystają z innowacyjnej platformy kariery

W ramach współpracy Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Szczecińskiego z JobTeaser uczelnia dołączyła do jedenastu innych w Polsce, które mają możliwość korzystania z nowoczesnego narzędzia rekrutacyjnego Career Center.

JobTeaser to wszechstronna, bezpłatna europejska platforma kariery, która wspiera studentów w ich pierwszych krokach w świecie biznesu i podczas poszukiwań możliwości zawodowych. Pracodawcom stwarza możliwość zaprezentowania swojej oferty, a biurom karier ułatwia łączenie świata biznesu ze środowiskiem akademickim. Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości studentów na temat świata biznesu oraz wsparcia ich rozwoju zawodowego. W całej Europie z platformy korzysta już ponad 700 uczelni.

Do grona tego dołączył właśnie Uniwersytet Szczeciński. W ramach współpracy Akademickiego Biura Karier US z JobTeaser zaprezentowano nowoczesne narzędzie rekrutacyjne Career Center. Studenci mogą dzięki niemu przeglądać profile firm zawierające informacje o działalności i możliwościach zawodowych; wyszukiwać oferty praktyk, staży i pracy; rejestrować się na wydarzenia związane z karierą organizowane przez firmy i uczelnię; otrzymywać e-maile o nowych możliwościach zatrudnienia i wydarzeniach.

Uniwersytet Szczeciński jest dwunastą polską uczelnią, która zyskała możliwość korzystania z platformy. Wcześniej przystąpiły do niej: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Techniczno-Ekonomiczna w Bielsku-Białej, Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Łódzki, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu.

Akademickie Biuro Karier US wspiera studentów w budowaniu ich ścieżki zawodowej m.in. poprzez świadczenie doradztwa zawodowego z wykorzystaniem narzędzi diagnostycznych, organizację dodatkowych praktyk, realizację warsztatów i szkoleń, prowadzenie bazy ofert pracy i pracodawców, organizację spotkań z potencjalnymi pracodawcami itp. Biuro Karier dwa razy w roku organizuje także Giełdę Pracy i grę miejsko-integracyjną #FunRunUS.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)