Aktualności
Życie akademickie
03 Marca
Źródło: www.uni.opole.pl
Opublikowano: 2023-03-03

Studenci UO mają nową pracownię dziennikarską

Stanowiska komputerowe, przystosowane do montażu materiałów dźwiękowych i wideo, oddano do dyspozycji studentów w nowo otwartej pracowni dziennikarskiej Uniwersytetu Opolskiego.

W zaaranżowanej na drugim piętrze Collegium Civitas UO pracowni znalazły się m.in. interaktywny, 75-calowy monitor, projektor, kamery i aparaty fotograficzne. Zakupiono także specjalne oprogramowanie oraz licencje na jego wykorzystanie. Sprzęt będzie służył studentom kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Mogą się tu odbywać zajęcia dla naszych studentów, w ramach których prowadzący przewidzieli produkcję i montaż materiałów wideo czy materiałów dźwiękowych, ale też warsztaty prasowe, na których przekazywana będzie wiedza na temat składu gazet czy pracy ze zdjęciami – mówi dr hab. Adam Drosik, dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej UO. – Dzisiaj dziennikarstwo to coś więcej, niż tylko papier i długopis. Trzeba pracować na odpowiednim sprzęcie i udało się nam go zapewnić. Poprawi to jakość prowadzonych na wydziale zajęć praktycznych, a w efekcie sprawi, że nasi studenci i absolwenci będą lepiej przygotowani do pracy w mediach albo z mediami – dodaje.

W aranżację pracowni zaangażowali się sami studenci. Z inicjatywy studentów Wydziału Sztuki na ścianie powstała grafika, którą wybrano wcześniej w głosowaniu internetowym. Pracownia dziennikarska została oddana do użytku 1 marca. Zaraz po otwarciu odbyły się w niej pierwsze zajęcia. Zaaranżowanie i doposażenie sali kosztowało łącznie ok. 200 tys. zł, z czego 150 tys. zł stanowiło dofinansowanie przyznane przez Samorząd Województwa Opolskiego. Pozostała kwota to wkład własny uczelni.

MK, źródło: UO

Dyskusja (0 komentarzy)