Aktualności
Życie akademickie
03 Czerwca
Opublikowano: 2020-06-03

Studenci UTP projektują kwiaciarnie na Placu Wolności w Bydgoszczy

Studenci wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy czynnie włączają się w prace związane z poprawą estetyki miasta.

Jedno z reprezentacyjnych miejsc w Bydgoszczy – Placu Wolności – ma ulec przebudowie w związku z planowaną budową zbiornika retencyjnego. Prowadzona od dłuższego czasu debata nad nowym kształtem Placu, a co za tym idzie również zmianą wyglądu obecnie znajdujących się tam kwiaciarni, wywołała studentów UTP do tablicy. Podczas zajęć prowadzonych przez dr Ewę Raczyńską-Mąkowską studenci zmierzyli się z niełatwą materią zagospodarowania tej przestrzeni. Efekt tych prac zaprezentowano Radzie ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy, która zapoznała się z koncepcjami kwiaciarni, jakie przygotowali studenci III semestru Wzornictwa UTP.

Zaprezentowane pomysły wzbudziły duże zainteresowanie członków Rady, jak i władz miasta. Zwrócono uwagę na ich uniwersalność i potencjał, który może być wykorzystany także w innych lokalizacjach. Dzięki pomocy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy studenci mogli pracować na trójwymiarowej wersji Placu Wolności. Zaprojektowana mała architektura na zrewitalizowanym Starym Rynku na trwałe wpisała się w krajobraz miasta, nadając mu charakter i indywidualny styl. Być może i projekty kwiaciarni znajdą uznanie w włodarzy miasta i w znacznym stopniu poprawią estetykę tej przestrzeni. Prezentujemy kilka wybranych koncepcji.

MK, źródło: UTP

Dyskusja (0 komentarzy)