Aktualności
Życie akademickie
25 Marca
Źródło: www.uw.edu.pl
Opublikowano: 2024-03-25

Studenci UW mistrzami Europy w programowaniu zespołowym

Trzej studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego wygrali I Akademickie Mistrzostwa Europy w Programowaniu Zespołowym (EUC 2024). Impreza odbywała się w Pradze.

Mistrzostwa Europy są częścią Akademickich Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym – najstarszego i najbardziej prestiżowego światowego konkursu informatycznego. W zawodach, które rozegrano w stolicy Czech, wystartowały 52 drużyny, reprezentujące najlepsze uczelnie informatyczne. Zostały wyłonione w turniejach regionalnych, które odbyły się jesienią ubiegłego roku w każdym z czterech regionów: południowo-wschodnim, środkowoeuropejskim, północno-zachodnim i południowo-wschodnim, obejmujących swoim zasięgiem całą Europę, bez Białorusi i Rosji.

Zwycięzcami I Akademickich Mistrzostw Europy w Programowaniu Zespołowym zostali reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki: Arkadiusz Czarkowski, Bartłomiej Czarkowski i Tomasz Nowak rozwiązali dziewięć z jedenastu zadań przygotowanych przez organizatorów EUC 2024.

Oprócz złotego medalu przyznano dwa srebrne (Uniwersytet w Zagrzebiu i Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki w Kijowie) oraz trzy brązowe (Uniwersytet Loránda Eötvösa, Uniwersytet Wrocławski, École Normale Supérieure de Paris). Świetnie spisała się też drużyna z Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmując 8 miejsce.

źródło: UW

Dyskusja (0 komentarzy)