Aktualności
Życie akademickie
31 Lipca
Źródło: archiwum
Opublikowano: 2023-07-31

Studenci z UE we Wrocławiu najlepsi w finale Enactus Poland

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zwyciężyli w finale Enactus Poland National Competition – największym w Polsce konkursie projektów społecznych. Wydarzenie odbyło się w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Enactus jest inicjatywą zrzeszającą ambitnych studentów, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie liderów biznesowych. Pod okiem doświadczonych opiekunów, z pełnym zaangażowaniem planują i realizują autorskie projekty. Wykorzystują nowinki technologiczne, tworząc innowacyjne modele biznesowe, których celem jest wsparcie społeczności lokalnych. Głównym założeniem studenckich idei jest poprawa jakości w trzech obszarach: biznesowym, społecznym i ekologicznym.

Konkurs jest jedynym takim wydarzeniem, na którym młodzi przedsiębiorcy-studenci prezentują swoje start-upy biznesowemu jury. Projekty oceniane są przez jury składające się z prezesów, członków zarządów, menadżerów i praktyków biznesu. W krajowym finale Enactus Poland 2023 zwyciężyli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy zaprezentowali projekt Bordo.space. To wirtualna przestrzeń adresowana do branży kreatywnej, której celem jest ułatwienie nawiązywania relacji biznesowych pomiędzy zleceniodawcami a specjalistami z sektorów twórczych (fotografia, grafika, wideo, design, moda, marketing). Na platformie Bordo freelancerzy mają możliwość prezentacji swojego portfolio oraz profilu, co pozwala pracodawcom łatwo i skutecznie wyszukiwać odpowiednich specjalistów do swoich zleceń.

Liderka zespołu Weronika Szlachcic otrzymała Enactus Poland Special Award, a opiekunka organizacji – dr Iwona Czerska – wyróżnienie Enactus Poland Best Faculty Advisor.

Członkowie zwycięskiego zespołu w październiku będą reprezentować Polskę na światowym finale Enactus World Cup w Utrechcie (Holandia).

Enactus to powstała pod nazwą SIFE w 1975 roku w Stanach Zjednoczonych międzynarodowa organizacja non-profit, która wspiera studentów ponad 1700 uczelni w 36 krajach. Jest to największe na świecie stowarzyszenie łączące świat akademicki ze światem biznesu. Główną jednostkę Enactus stanowi Enactus World Headquarters w Springfield w stanie Missouri, którego częścią jest departament zagraniczny – Enactus International. W poszczególnych państwach działają organizacje koordynujące krajowe edycje programu Enactus. Przedsięwzięcie łączy studentów, wykładowców i liderów biznesu, menedżerów oraz firmy, które przedsiębiorczością odpowiadają na wyzwania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne, wspierając rozwój lokalnych społeczności.

MK, źródło: UEW

Dyskusja (0 komentarzy)