Aktualności
Życie akademickie
06 Kwietnia
Źródło: UW
Opublikowano: 2024-04-06

Studenci z UW na 5 miejscu w International Physicists’ Tournament

Drużyna Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego zajęła piąte miejsce w zakończonym w sobotę w Zurychu Międzynarodowym Turnieju Fizyków. Zwycięzcą tej edycji zawodów została reprezentacja Niemiec.

International Physicists’ Tournament to zawody drużynowe, w których uczestniczą studenci fizyki z całego świata. W tym roku w the Swiss Federal Institute of Technology (ETH Zürich) odbyła się jego 16 edycja imprezy. Wystąpiła w niej ekipa Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie zawodów studenci stoczyli potyczki na najlepsze rozwiązanie, dyskutując o problemach fizycznych z koleżankami i kolegami z całego świata.

To niesamowite, jak wielki postęp zrobili studenci drugiego roku studiów licencjackich, by tak skutecznie
rywalizować z drużynami innych prestiżowych uczelni – mówi dr hab. Krzysztof Turzyński, który od lat opiekuje się uczestnikami zawodów IPT. – W tym roku walka o wejście do finałowej trójki była bardzo wyrównana, a polską drużynę od wchodzących do finału dzieliła zaledwie czteroprocentowa różnica punktów.

Ostatecznie polski zespół sklasyfikowano na 5 miejscu. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Niemiec, drugie
miejsce zajęła drużyna Ecole Polytechnique z Francji, a trzecie Włosi z Politecnico di Milano. Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Kośmicki (kapitan), Jakub Hevler, Sara Gałan, Paweł Kałwak, Piotr Łukawski i Magdalena Orłowska. Na miejscu wspierali ich jeszcze Wiktor Kalinowski, Bartłomiej Leks, Michał Puza,i Jakub Trzaska, a zdalnie – Debora Choińska. Za przygotowanie drużyny do zawodów odpowiedzialni byli mgr Paweł Szczypkowski i Michał Zdziennicki.

MK, źródło: FUW

Dyskusja (0 komentarzy)