Aktualności
Życie akademickie
19 Października
Opublikowano: 2020-10-19

#StudenciDlaZdrowia – nowa akcja NZS

Bezpłatne porady psychologiczne, spotkania online z trenerami personalnymi oraz ze specjalistami z zakresu zdrowia, bieżące informacje o zaleceniach i decyzjach rządu dotyczących studentów… #StudenciDlaZdrowia to nowa inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Czujesz się zmęczony i przytłoczony napływającymi informacjami związanymi z pandemią i masz wrażenie, że wokół nie dzieje się nic dobrego? Szukasz alternatywy dla treningu na siłowni, żeby nie wypaść z formy, a przy tym chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o zdrowym stylu życia? Nie do końca rozumiesz zasady, w których odbywa się kształcenie na studiach? A może po prostu interesuje Cię tematyka zdrowia – psychicznego i fizycznego? Niezależne Zrzeszenie Studentów uruchamia nową inicjatywę: #StudenciDlaZdrowia. Akcja skupia się na pomocy studentom w utrzymaniu zdrowia psychicznego i fizycznego w czasie pandemii.

– Potrzebujemy w trudnych sytuacjach solidarności społecznej oraz odpowiedzialnej postawy obywatelskiej, która pozwoli skupić się na dbaniu o zdrowie swoje i bliskich. Chcemy wspierać studentów, którzy w czasie pandemii potrzebują pomocy, także tej psychologicznej – mówi Krzysztof Białas, przewodniczący NZS.

Organizacja chce uświadamiać o ważności przestrzegania zasad i obostrzeń, a dodatkowo wyciąga rękę do tych, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego, zapewniając bezpłatną pomoc, dzięki współpracy ze specjalistami z dziedziny psychologii. Poza wsparciem psychologicznym planowane są także między innymi rozmowy online dotyczące zdrowego żywienia, doboru odpowiednich treningów oraz pokazowe sety ćwiczeń prowadzone przez trenerów personalnych.

#StudenciDlaZdrowia to wydarzenie, które ma jednoczyć społeczność akademicką we wspólnej próbie podejmowania działań mających na celu poprawienie lub utrzymanie w dobrej kondycji zdrowia psychicznego i fizycznego studentów – zapewniają organizatorzy, zachęcając do odwiedzenia profilu akcji na Facebooku.

MK

 

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)