Aktualności
Życie akademickie
06 Września
Źródło: archiwum prywatne
Opublikowano: 2022-09-06

Student Politechniki Śląskiej mistrzem świata w Tetrisie

Adam Matys, student matematyki na Politechnice Śląskiej, został mistrzem świata w Tetrisie Klasycznym DAS. Zawody odbyły się w niemieckim Fürth.

Tetris to gra logiczno-zręcznościowa stworzona w latach osiemdziesiątych XX wieku. Ostatnio znów zyskuje na popularności. Polega na układaniu spadających tetromin, czyli figur składających się z połączonych ze sobą czterech kwadratów. Wypełnienie całego rzędu planszy powoduje jego skasowanie i zdobycie punktów.

W zawodach, które odbyły się w niemieckim Fürth, wzięło udział 55 uczestników z 20 krajów.

Finał okazał się zdecydowanie najtrudniejszy. W niezwykle wyrównanym i stojącym na wyjątkowo wysokim poziomie pojedynku wygrałem 4:3 z Niemcem Janem Lorenzem, zdobywając tytuł mistrza świata w Tetrisie Klasycznym DAS – relacjonuje Adam Matys.

Z grą Tetris po raz pierwszy zetknął się w 2017 roku. Zainteresował się nią przez przypadek. W internecie zobaczył nagranie finału Mistrzostw Świata w Tetrisie z 2016 roku.

Kilka miesięcy później, znowu przez przypadek, obejrzałem występ Fina Janiego Herleviego na Mistrzostwach Świata z 2017 roku. Z czasem zacząłem coraz więcej oglądać, potem również grać, aż w pewnym momencie poświęcać treningowi niemal każdą wolną chwilę. Od samego początku swojej przygody z Tetrisem występuję pod pseudonimem „AdamMts” – mówi student II roku matematyki na Politechnice Śląskiej.

Adam Matys pochodzi z Bytomia. W tym miesiącu wybiera się na Mistrzostwa Polski w Toruniu, a w listopadzie na Mistrzostwa Europy w Kopenhadze.

Jadwiga Witek, źródło: PŚ

Dyskusja (0 komentarzy)