Aktualności
Życie akademickie
11 Września
Fot. Tom Folan
Opublikowano: 2018-09-11

Student PRz mistrzem świata na Super Ball 2018 w Pradze

Konrad Dybaś, student  Politechniki Rzeszowskiej, wygrał międzynarodowe zawody we Freestyle Footballu w kategorii challenge. Jest pierwszym Polakiem, któremu udało się zdobyć ten tytuł.

W Otwartych Mistrzostwach Świata Super Ball 2018 w Pradze wzięło udział dwóch studentów Politechniki Rzeszowskiej, Konrad Dybaś, student logistyki oraz Jaromir Poprawa, student mechaniki i budowy maszyn. Startowali w następujących konkurencjach: Konrad w sick three (IV miejsce), challenge (I miejsce) i battle, zaś Jaromir w: show flow, battle ( dostał się do Top 32) i challenge.

Ostatecznie Konrad Dybaś zwyciężył w kategorii challenge, poprawiając wynik z zeszłego roku, kiedy zdobył wicemistrzostwo. – Wreszcie po 9 latach mojej przygody z freestyle footballem spełniłem swoje największe marzenie o zdobyciu tytułu mistrza świata. Jestem ogromnie szczęśliwy z tego osiągnięcia. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i dopingowali. Bez was prawdopodobnie nie dałbym rady – podkreśla Konrad Dybaś, student logistyki II stopnia.

Dotychczasowe osiągnięcia Konrada Dybasia to: mistrzostwo Polski w kategorii sick three (2015 i 2016), pierwsze miejsce w Pucharze Polski – Freestival w Żerkowie w kategorii stick three i challenge (2015), czwarte miejsce w otwartych mistrzostwach świata Super Ball w Libercu w kategorii sick three (2015), pierwsze miejsce na Freestivalu Street Games w Grodzisku Mazowieckim w kategorii sick three (2017).

Turniej Super Ball 2018 odbył się po raz dziesiąty w Czechach. Na tę edycję zgłosiło się łącznie 407 freestylerów z wielu krajów na świecie, w tym 50 Polaków.

Katarzyna Kadaj-Kuca

Dyskusja (0 komentarzy)