Aktualności
Opublikowano: 2018-10-17

Studentka Politechniki Białostockiej laureatką programu „Nowe Technologie dla dziewczyn”

Wraz z kolegami z zespołu buduje łaziki marsjańskie i startuje w międzynarodowych zawodach, za dyplomową pracę inżynierską otrzymała wyróżnienie w konkursie Młodzi Innowacyjni 2018, jest także stypendystką ministra nauki i szkolnictwa wyższego – Aneta Łukowska czas spędzony na studiach wykorzystuje nie tylko na naukę, ale też na rozwijanie swoich zainteresowań. 4 października odebrała kolejne wyróżnienie – stypendium programu „Nowe Technologie dla Dziewczyn”. Takie stypendium, wraz z Anetą, otrzymało 25 młodych kobiet – maturzystek i studentek kierunków technologicznych wybranych ze szkół i uczelni w całej Polsce.

„Nowe Technologie dla dziewczyn” to program Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz firmy Intel, światowego lidera w dziedzinie komputerowych innowacji. Organizatorzy chcą zainteresować dziewczęta branżą technologiczną i pomóc im w wyborze związanej z nią ścieżki zawodowej. Stypendystki programu otrzymują wsparcie w nauce, w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej oraz pomoc finansową. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki, doświadczonych pracowników firmy Intel.

– Od kilku miesięcy jestem koordynatorem Argo Team. To zespół studentów, który buduje kolejny analog łazika marsjańskiego. Kieruję pracą kilkunastu osób, dlatego chciałabym również poszerzyć swoje umiejętności zarządzania zespołem czy public speaking. Wierzę, że również w tym zakresie rady mojego mentora będą cenne i będą mogła je wykorzystać – mówi Aneta Łukowska.

Studentka dodaje: – Czuję się bardzo wyróżniona, ponieważ do programu stypendialnego „Nowe Technologie dla Dziewczyn” zgłosiła się ogromna liczba zdolnych dziewczyn z całej Polski. W tym roku na jedno miejsce przypadło aż 30 kandydatek.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)