Aktualności
Życie akademickie
03 Października
Opublikowano: 2017-10-03

Studentka z Rzeszowa zdobyła brązowy medal na międzynarodowych zawodach sportowych w Chinach

Klaudia Hartmanis, studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku Aviation Managment została brązową medalistką Igrzysk Sportów Wrotkarskich-World Roller Games w Chinach.

W pierwszej połowie września br. w chińskim mieście Nanjing odbyły się Igrzyska Sportów Wrotkarskich-World Roller Games. To pierwsze w historii Mistrzostwa Świata wszystkich sportów zaliczanych do wrotkarstwa. Udział w Igrzyskach wzięło ponad 4 tys. uczestników (zawodników i zawodniczek) z 61 państw. Polskę reprezentowała 10-osobowa drużyna. W dyscyplinie slalom na rolkach w kategorii battle, studentka WSIiZ Klaudia Hartmanis zdobyła brązowy medal.

Jestem bardzo zadowolona z mojego występu w Chinach. Dałam z siebie wszystko i walczyłam do ostatniej sekundy. Udział w tej ogromnej imprezie to dla mnie duży zaszczyt tym bardziej cieszę się, że udało mi się zdobyć kolejny historyczny medal dla Polski – informuje Klaudia Hartmanis, jedna z najlepszych zawodniczek na świecie we freestyle slalomie na rolkach i dodaje: Jestem bardzo dumna, że jako pierwsza Polka zdobyłam medal na Mistrzostwach Świata w Niemczech w 2011 r., potem w Chinach Lishui 2012, Tajwanie 2013 oraz dwa w Bangkoku 2016. Medal Igrzysk dorzucam więc do kolekcji 6 medali Mistrzostw Świata oraz 7 Mistrzostw Europy i tym samym zapisuje się na kartach historii w tej szybko rozwijającej się dyscyplinie.

Klaudia przygotowuje się do kolejnych Mistrzostw Europy, które odbędą się już na początku października we Włoszech.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest obecna na rynku chińskim m.in. poprzez współpracę z tamtejszymi uczelniami. Przykładowo do tej pory tylko na kierunku filologia angielska z językiem chińskim do tego kraju wyjechało ponad 40 osób. Jednak studenci WSIiZ nie tylko uczą się w Chinach, ale również osiągają sukcesy na zawodach sportowych – podsumowuje Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.

Biuro Prasowe WSIiZ

Dyskusja (0 komentarzy)