Aktualności
Życie akademickie
17 Sierpnia
Źródło: www.uni.opole.pl
Opublikowano: 2018-08-17

Studentki z Japonii na warsztatach w Opolu

Uniwersytet Opolski gościł grupę studentek z partnerskiej uczelni z Kobe w Japonii. Celem wizyty był udział w warsztacie przeprowadzonym przez socjolożkę dr Annę Czerner, która przygotowała interaktywne zajęcia w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych, zatytułowane „Czy wojna to męska rzecz? Jak muzealia opowiadają historie wojenne kobiet”.

Studentkom towarzyszyli praktykanci z Sekcji Międzynarodowych Programów Studiów. Wspólnie odwiedzili zamek w Mosznej, Muzeum Wsi Opolskiej, Radio Opole i biuro wojewody. Ponadto wraz z opiekunką, prof. Yolandą Tsuda, uczestniczyły w spotkaniu w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, podczas którego rozmawiano o uczelni i dalszej współpracy.

Była to już trzecia grupa Japonek zaproszona przez dr. Błażeja Chorosia z Instytutu Politologii UO, który każdego lata organizuje podobne warsztaty na różne tematy społeczne. Prof. Yolanda Tsuda, opiekunka przyjeżdżających studentek, zajmuje się studiami na temat kwestii globalnych, migracji i relacji genderowych.

Koledż Kobe utworzony w 1875 roku jest żeńską szkołą wyższą, a niedawno rozpoczął inny wspólny projekt z UO w ramach programu Erasmus+. Dlatego też ze studentkami spotkali się również dr Michał Wanke, dr Stankomir Nicieja i dr Barbara Curyło –  wszyscy na różnych polach wspierający proces wymiany międzynarodowej i umiędzynarodowienia UO. Już w tym roku akademickim spodziewana jest wizyta dydaktyczna jednego z profesorów japońskiej uczelni.

MK

(Źródło: UO)

Dyskusja (0 komentarzy)