Aktualności
Życie akademickie
30 Czerwca
Opublikowano: 2022-06-30

Studentki z Lublina stworzyły aplikację do nauki stomatologii

Studentki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie opracowały aplikację mobilną Dent-X, która umożliwia naukę stomatologii w nowoczesnym wydaniu. 

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy z zainstalowanymi aplikacjami mobilnymi może być podręcznym narzędziem nie tylko do pracy, ale i nauki. Wielu studentów, przygotowując się do egzaminów, np. typu LDEK, sięga zarówno po e-booki, jak i aplikacje mobilne. Wychodząc temu naprzeciw, dwie studentki V roku na kierunku lekarsko-dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie stworzyły aplikację DentX ułatwiającą naukę radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej.

Umożliwia ona użytkownikom naukę, uzupełnienie oraz poszerzenie swojej wiedzy dzięki dużej bazie przykładowych zdjęć rtg., na których czytelnie zaznaczono struktury anatomiczne i zmiany patologiczne. Zapewnia również dostęp do interaktywnych testów sprawdzających zdobytą wiedzę, a dzięki dwujęzyczności pozwala na naukę nomenklatury radiologii stomatologicznej w języku angielskim. Jest dzięki temu przydatna zarówno dla studentów polskich, jak i anglojęzycznych – opisują autorki: Aleksandra Bukiel i Katarzyna Kranz, należące do Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie Rentgenodiagnostyki Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej UMLub.

Aplikacja adresowana jest do studentów, lekarzy oraz lekarzy dentystów. Powstała w ramach projektu finansowanego ze środków ministerialnego programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Była tworzona pod opieką prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowskiej i dr n. med. Magdaleny Piskórz. Można ją bezpłatnie pobrać w App Store oraz Google Play.

MK, źródło: www.blask.umlub.pl

 

Dyskusja (0 komentarzy)