Aktualności
Życie akademickie
27 Września
Opublikowano: 2021-09-27

Studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania UW

Podniesienie kompetencji zawodowych, perspektywa zmiany pracy, potrzeba przebranżowienia się, chęć zdobycia awansu – powodów towarzyszących decyzji o podjęciu studiów podyplomowych jest wiele. Do 30 września trwa rekrutacja na studia podyplomowe organizowane przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. 

Wydział Zarządzania UW ma w swoim portfolio kilkanaście kierunków studiów podyplomowych w obszarze zarządzania, marketingu i finansów, m.in. marketing produktów farmaceutycznych, zarządzanie w ochronie zdrowia, zarządzanie projektem, FinTech, zarządzanie na rynku dzieł sztuki. W ramach zajęć słuchacze otrzymują zarówno aktualną wiedzę teoretyczną z danego zakresu, jak i praktyczną, opartą na doświadczeniach firm i ich menedżerów. Program podyplomowych studiów menedżerskich duży nacisk kładzie ponadto na wzmacnianie kompetencji niezbędnych na stanowiskach kierowniczych, takich jak na przykład skuteczne przywództwo, umiejętności negocjacyjne czy zarządzanie innowacjami.

Absolwenci opuszczają wydział wyposażeni nie tylko w przydatną wiedzę, ale również w praktyczne narzędzia potrzebne do rozwijania swojej kariery. Stają się bardziej świadomi zmian zachodzących we współczesnym świecie, i związanych z tym wyzwań, ale także świadomi odpowiedzialności etycznej i społecznej związanej z wykonywaniem danego zawodu i działalnością w swojej branży– przekonuje dr hab. Monika Skorek, prodziekan ds. jakości i kształcenia Wydziału Zarządzania UW.

Dla przykładu, studia z zarządzania na rynku dzieł sztuki uczą, jak w praktyce zarządzać galeriami i rozpoznawać potencjalne fałszerstwa. Studia z marketingu produktów farmaceutycznych pozwalają kompleksowo zarządzać kampaniami i optymalizować je według drożności lejków sprzedażowych. Z kolei studenci FinTech zyskują wiedzę, jak wdrożyć innowacje technologiczne w klasycznych podmiotach sektora finansowego, ale też jak tworzyć i rozwijać własne firmy tego typu. Studia, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, będą odbywać się w trybie stacjonarnym, hybrydowym lub zdalnym.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego od prawie 50 lat kształci menedżerów i liderów biznesu. Powstał w 1972 roku i jest najstarszą w Europie Środkowo-Wschodniej jednostką edukującą w zakresie zarządzania. Odzwierciedleniem tej pozycji są przyznane akredytacje, m.in. EQUIS (jedna z 3 najważniejszych akredytacji dla uczelni biznesowych na świecie) i AMBA (dla programu Executive MBA) oraz wysokie pozycje w rankingach, m.in. 1. miejsce w Rankingu Kierunków Studiów „Perspektywy 2021” (zarządzanie), 1. miejsce wśród polskich uczelni w międzynarodowym Rankingu Uczelni Biznesowych „Eduniversal” oraz wyróżnienie w postaci 5 tzw. „Palmes of Excellence” dla najlepszych uczelni i wydziałów biznesowych realizujących globalny zasięg działania. WZ UW jest także członkiem światowego forum odpowiedzialnego kształcenia menedżerów PRME.

Pełna oferta studiów podyplomowych Wydziału Zarządzania UW jest dostępna na stronie internetowej jednostki.

MK

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~Paulina 28.01.2022 11:57

    Szykuję się do awansu i zaczęłam studia na WSKZ z zakresu zarządzania projektami. Studia na wysokim poziomie i jestem bardzo zadowolona.