Aktualności
Życie akademickie
14 Kwietnia
Opublikowano: 2022-04-14

Studiuj w Wielkopolsce!

Związek Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych przygotował wspólny informator edukacyjny dla kandydatów na studia. Publikacja obejmuje ofertę kształcenia pięciu uczelni członkowskich.

Związek Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych powstał w 2018 roku. Skupia pięć szkół wyższych: Państwową Szkołę Wyższą im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie (od 1 maja br. Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie), Akademię Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, Akademię Nauk Stosowanych w Koninie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie oraz Akademię Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Ich mury opuściło dotąd w sumie blisko 65 tys. absolwentów. Obecnie w wielkopolskich PUZ-ach studiuje łącznie prawie 8 tys. osób.

Z myślą o nadchodzącej rekrutacji władze rektorskie podjęły oryginalną inicjatywę. W ramach Związku opracowano wspólny informator edukacyjny, w którym zebrano pełną ofertę studiów na rok akademicki 2022/2023 dostępnych w każdej z uczelni członkowskich. Kandydaci chcący się w nich kształcić mają do wyboru aż 56 kierunków pierwszego i drugiego stopnia. W publikacji zaprezentowano zarówno ofertę studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Oprócz tego zamieszczono prezentację każdej z uczelni, terminy naborów oraz dane kontaktowe do działów rekrutacji. „Studiuj w Wielkopolsce!” – zachęcają autorzy przedsięwzięcia.

Informator dostępny jest online na stronie internetowej Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)