Aktualności
Życie akademickie
14 Grudnia
Źródło: UE Poznań
Opublikowano: 2018-12-14

Stworzyli nowoczesne auto dla Policji

Prototyp samochodu patrolowo-interwencyjnego przeznaczonego dla Policji zaprezentowano na odprawie służbowej Naczelników Sztabów Komend Wojewódzkich i Komendy Stołecznej.

Nowoczesny pojazd stworzony został w ramach projektu badawczo-rozwojowego przez trójpodmiotowe konsorcjum złożone z pełniącej rolę partnera naukowego Spółki Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, koordynatora, czyli Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz partnera przemysłowego, którym jest Dom Samochodowy GERMAZ.

Trwające prawie rok prace zaowocowały powstaniem pojazdu dobrze dopasowanego do potrzeb Policji. Efekt taki możliwy był do osiągnięcia dzięki uwzględnieniu przez projektodawców zgłaszanych przez funkcjonariuszy opinii oraz wyartykułowaniu konkretnych oczekiwań. Na początku stycznia pojazd przekazany zostanie w ręce Policji, by przejść etap testowania.

Ten innowacyjny projekt typu B+R charakteryzujący się nowatorskim podejściem do postrzegania funkcjonalności policyjnej floty, w całości został sfinansowany z własnych środków.

az

(źródło: ue.poznan.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)