Aktualności
Życie akademickie
20 Września
Opublikowano: 2021-09-20

Stypendia dla pasjonatek nowych technologii

Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel Technology przyznały kolejnych 25 stypendiów w ramach programu „Nowe technologie dla dziewczyn”. 

To już VII edycja programu przeznaczonego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Celem inicjatorów jest pomoc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej czy w nauce. Służą temu przyznawane co roku stypendia.

Wśród tegorocznych 25 laureatek, które zostały wyłonione spośród ponad 800 zgłoszeń, znajdują się przedstawicielki jedenastu uczelni, w tym pięciu uniwersytetów. Najwięcej beneficjentek studiuje na Politechnice Gdańskiej i na Uniwersytecie Warszawskim (po 5). Trzy stypendystki mają: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Poznańska i Uniwersytet Wrocławski. W tym gronie są też reprezentantki: Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego i Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

Zdecydowaną większość stypendystek – 15 – stanowią studentki kierunków informatycznych. Pozostałe kształcą się m.in. na automatyce i robotyce, mechatronice, inżynierii danych, elektrotechnice, inżynierii kosmicznej i satelitarnej czy Artificial Intelligence.

Wszystkie otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną również zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

źródło: Perspektywy

Laureatki VII edycji

Dyskusja (0 komentarzy)