Aktualności
Życie akademickie
19 Czerwca
Opublikowano: 2024-06-19

Stypendia dla studentek zainteresowanych nowymi technologiami

Do końca czerwca studentki wiążące swoją przyszłość z branżą technologiczną mogą się zgłaszać do programu stypendialnego, który wesprze je merytorycznie i finansowo. Na przyszły rok akademicki przygotowano 25 stypendiów.

„Nowe technologie dla dziewczyn” to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Powstał z inicjatywy firmy Intel Technology Poland i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. To pionierskie na polskim rynku przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Program pomaga utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej czy w nauce.

Właśnie trwa X edycja programu. Mogą w nim wziąć udział tegoroczne maturzystki zainteresowane studiami technicznymi oraz studentki jednego z kilkuset kierunków na 44 uczelniach technicznych i uniwersytetach (lista uczelni i kierunków). Aplikacje można składać do końca czerwca.

Stypendystki znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników Intela, którzy pomogą wyznaczać cele i wytrwale je realizować, pokażą jak wygląda praca w dużej firmie technologicznej i jak planować swoją karierę. Laureatki otrzymają także stypendium w wysokości 12 tys. zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w gdańskim Centrum Badawczo-Rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie).

Organizatorzy przygotowali na nadchodzący rok akademicki 25 stypendiów. Więcej informacji na stronie internetowej www.stypendiadladziewczyn.pl.

MK

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~KOwal 19.06.2024 09:23

    Zastanawiam się, czy gdyby pojawiłoby się "stypendium dla studentów" to nie zostałoby zmieszane z błotem jako szowinistyczne i seksistowskie.
    Jak to jest z tym równouprawnieniem płci? Student musi się identyfikować jako studentka, żeby mieć takie same szanse jak kobieta?