Aktualności
Życie akademickie
06 Września
Opublikowano: 2022-09-06

Stypendia dla uzdolnionych studentów warszawskich uczelni

Od 500 do nawet 1500 zł miesięcznie mogą otrzymać studenci stołecznych uczelni, którzy odnoszą sukcesy artystyczne, naukowe, sportowe lub angażują się społecznie. Rozpoczął się nabór wniosków do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II adresowane są do studentów kształcących się w Warszawie. Ubiegać się o nie mogą osoby, które w ciągu trzech ostatnich lat osiągały sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażowały się w różnorodne działania społeczne, a dodatkowo spełniają kryteria formalne, czyli uzyskały dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku studentów rozpoczynających studia oraz 3,5 w przypadku kolejnych lat studiów), a miesięczny dochód netto na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie może przekraczać kwoty 2 tys. zł.

Nabór wniosków dla studentów (także tegorocznych maturzystów) rozpoczął się 1 września i potrwa do 10 października. Stypendia wypłacane są przez 9 miesięcy roku akademickiego i mogą wynosić od 500 do nawet 1500 zł. Na uwagę zasługuje fakt, że stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, stwarza możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.

W ramach programu stypendyści mają co roku okazję, by poznać zasady pracy projektowej i zrealizować własne projekty, których efekty stanowią wartość nie tylko dla nich samych, ale także dla warszawiaków – przekonuje Kinga Świstak, starszy specjalista ds. stypendiów w Centrum Myśli Jana Pawła II. – W tym roku dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się wystawa zdjęć pt. „Ciałość”, w której prace wystawili interesujący się fotografią studenci z całej Polski. Projekt miał na celu wzbudzić w widzach refleksję na temat współczesnego podejścia do ciała i budowania relacji z własnym ciałem. Młodsi stypendyści przygotowali dla warszawiaków rodzinną grę miejską pt. „Gra o wolność”, w której poruszyli tak istotny w obliczu trwającej wojny w Ukrainie temat solidarności – dodaje.

Wszystkie szczegóły na temat przyznawania stypendiów oraz programu stypendialnego Centrum można znaleźć na stronie: stypendiajp2.pl. Przez 17 lat trwania tego programu Warszawa przyznała już łącznie ponad 9 tys. stypendiów.

MK

Kampania stypendialna PLAKAT B1 CMJP2

 

Dyskusja (0 komentarzy)