Aktualności
Życie akademickie
19 Grudnia
Źródło: PB
Opublikowano: 2018-12-19

Stypendium dla studenta PB

Piotr Tomaszuk z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej znalazł się w gronie laureatów Programu Stypendialnego „100 na 100” im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego.

„100 na 100”, czyli stypendia Fundacji LOTTO przyznane zostały stu studentom wyróżniającym się aktywną postawą społeczną oraz wynikami w nauce. W setną rocznicę odzyskania niepodległości Totalizator Sportowy ufundował dla nich stypendia na dalszy rozwój swoich zainteresowań i pogłębianie wiedzy. Comiesięczne stypendium w wysokości 1250 zł brutto będzie wypłacane przez rok. O takie wsparcie wnioskowało aż 1815 młodych ludzi z całej Polski – nasz student znalazł się więc w elitarnym gronie laureatów.

Piotr Tomaszuk studiuje na kierunku automatyka i robotyka, na specjalności automatyzacja i informatyzacja procesów. Należy do zespołu konstruktorów analogów łazików marsjańskich Argo. Warto przypomnieć, że Argo Team w sierpniu wywalczył drugie miejsce w Canadian International Rover Challenge, we wrześniu z Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich w  Starachowicach wrócił z czwartą lokatą.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)