Aktualności
Życie akademickie
23 Grudnia
Źródło: archiwum prywatne
Opublikowano: 2020-12-23

Sukces słuchacza Szkoły Doktorskiej UO

Mgr Tomasz Burdzik, doktorant Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Opolskiego w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji, został stypendystą Nordic Institute of Asian Studies SUPRA Nordic Scholarship.

NIAS (Nordic Institute of Asian Studies) jest niezależnym nordyckim ośrodkiem badawczym zorientowanym na badania nad współczesnymi problemami państw azjatyckich. Stanowi część Uniwersytetu Kopenhaskiego ze statusem centrum badawczego działającego pod auspicjami Departamentu Nauk o Polityce.

SUPRA Nordic Scholarship to jedna z kluczowych aktywności NIAS w zakresie studiów azjatyckich. Celem stypendium jest integracja młodych badaczy z całego świata prowadzących badania podejmujące problematykę Azji pod opieką naukową doświadczonych naukowców afiliowanych w NIAS, prowadzenie i udział w seminariach badawczych oraz afiliacja instytucjonalna w trakcie realizacji stypendium. W ramach swojego stypendium mgr Tomasz Burdzik, pod kierunkiem badaczy z NIAS i Uniwersytetu Kopenhaskiego. będzie rozwijać badania związane z realizowanym projektem rozprawy doktorskiej pt. „Pancasila: The Indonesian State Ideology” („Pancasila jako indonezyjska doktryna narodowa”). W jej ramach dokona analizy indonezyjskiej doktryny narodowej – Pancasila, wpisanej w preambułę konstytucji (Undang-Undang Dasar Negara Republik Indonesia Tahun 1945, UUD ’45).

Mgr Tomasz Burdzik zajmuje się problematyką polityki, religii, praw człowieka oraz społeczeństwa w Azji Południowo-Wschodniej, w szczególności w Indonezji. Jest trzykrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe, stypendystą Ministerstwa Edukacji i Kultury Republiki Indonezji oraz Fundacji Volkswagena. Prowadzi badania terenowe na Borneo. Publikował w The Jakarta Post, Dzienniku Gazecie Prawnej, Tribun Travel.

MK, źródło: UO

 

Dyskusja (0 komentarzy)