Aktualności
Życie akademickie
24 Sierpnia
Źródło: www.up.lublin.pl
Opublikowano: 2017-08-24

Sukces Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Pierwsze miejsce i tytuł najlepszego zespołu folklorystycznego to dorobek przywieziony przez Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Carpatia 2017, który odbywał się w Rumunii w miejscowości Pitești.

Lubelski zespół konkurował z zespołami z Brazylii – zdobywcami drugiego miejsca, Turcji, która uplasowała się na najniższym stopniu podium, a także z ekipami z Korei Południowej, Armenii, Meksyku, Bułgarii, Mołdawii, Irlandii, Chin i Włoch.

Festiwal Carpatia 2017 należy do CIOFF (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej będącej członkiem UNESCO) oraz do FIDAF (Federation of International Dance Festivals).

Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” mający na koncie uczestnictwo w festiwalach na wszystkich kontynentach, po raz pierwszy wziął udział w rumuńskim wydarzeniu, prezentując każdego dnia różnorodny zestaw tańców, trzymając się wyznaczonych przez jury zasad i wymaganych regulaminem określonych ram czasowych.

az

(źródło: up.lublin.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)