Aktualności
Życie akademickie
24 Sierpnia
Opublikowano: 2017-08-24

SUM z logo HR

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach otrzymał prestiżowe Logo HR Excellence in Research, nadawane przez Komisję Europejską instytucjom prowadzącym działalność badawczo-rozwojową.

Aby uzyskać Logo HR, należy przejść szczegółową procedurę i spełnić określone przez KE warunki. Konieczne jest m.in. wdrożenie  zasad Europejskiej Karty Naukowca, a po otrzymaniu loga wdrożenie Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. Oba dokumenty nie tylko opisują prawa i on obowiązki zarówno pracowników, jak i instytucji ich zatrudniających, ale także zwracają uwagę na potrzebę tworzenia dobrych i stabilnych warunków pracy dla uczonych na każdym etapie ich ścieżki zawodowej.

Otrzymanie wyróżnienia Logo „HR Excellence in Research” wiąże się m.in. z premiowaniem jednostki w konkursach międzynarodowych, w tym programie ramowym Horyzont 2020 w dziedzinie badań naukowych i innowacji, także w krajowych konkursach na granty z NCN i NCBiR czy organizowanych przez resort nauki. Posiadacze logo mają także prawo do zamieszczania ogłoszeń na europejskiej platformie rekrutacji naukowców Euraxess i są w sferze zatrudnienia postrzegani jako bardziej atrakcyjni niż jednostki loga nie posiadające.

Jk

(źródło: SUM)

Dyskusja (0 komentarzy)