Niebawem minie 65 lat odkąd na polskim rynku ukazuje się czasopismo „Języki Obce w Szkole”. Tych, którzy je znają i regularnie po nie sięgają, a jednocześnie na co dzień zajmują się redagowaniem tekstów naukowych czy metodycznych, może zaciekawić możliwość podjęcia współpracy z kwartalnikiem.
„Języki Obce w Szkole”, których od 2012 r. wydawcą jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – prestiżowa, realizująca społeczne cele instytucja, istnieją od 1957 r. Na początku były czasopismem przedmiotowo-metodycznym ówczesnego Ministerstwa Oświaty i dostarczały nauczycielom wiedzy teoretycznej oraz wskazówek praktycznych z zakresu glottodydaktyki, językoznawstwa, psycholingwistyki i kulturoznawstwa.
Historia czasopisma jest świadectwem zarówno zmian w sposobach uczenia (się) języków obcych w rzeczywistości edukacji formalnej, jak i zmian o charakterze ogólniejszym – społeczno-polityczno-ekonomicznym. Jednak to aktualne i nowe prądy w edukacji językowej były tym, co zawsze starano się w piśmie przedstawiać.
Praca nad przygotowaniem kwartalnika w przedłużającym się okresie pandemii wymaga zdwojonego wysiłku, dlatego redakcja poszukuje do współpracy osoby, która ma doświadczenie w redagowaniu tekstów naukowych i metodycznych, szczególnie w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych oraz której nieobca jest także praca administracyjna. Warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi oferty, odwiedzając stronę FRSE w serwisie BIP: https://bip.frse.org.pl/content/starszy-specjalistaglowny-specjalista-w-biurze-wydawnictwa.
MK