Aktualności
Życie akademickie
24 Lutego
Opublikowano: 2022-02-24

Potencjał LinkedIn dla uczelni – szkolenie

Jak zrekrutować całą grupę zajęciową na studia przy pomocy jednego posta na LinkedIn? – to tytuł szkolenia online, które odbędzie się 2 marca. Organizatorem jest PCG Academia.

Obserwowany na całym świecie systematyczny spadek liczby osób zainteresowanych podejmowaniem tradycyjnych form kształcenia wyższego, skutkuje problemami finansowymi i organizacyjnymi dla uczelni, znacząco podnosząc przy tym koszty pozyskania wartościowych kandydatów na studia. Uczelnie chcące utrzymać dominującą pozycję na rynku edukacyjnym muszą szukać alternatywnych sposobów na dotarcie ze swoją ofertą do kandydatów z i spoza Polski.    

LinkedIn to portal skupiający ponad 657 milionów profesjonalistów z 200 krajów i regionów całego świata – od pracowników szczebla operacyjnego po prezesów i właścicieli międzynarodowych firm i korporacji. Szacuje się, że w 2019 roku amerykańskie uczelnie korzystające z LinkedIn wygenerowały za jego pomocą ponad 1,8 miliona tzw. leadów rekrutacyjnych i doprowadziły do skutecznego zrekrutowania 120 tys. kandydatów na studia licencjackie i magisterskie.   

PCG Academia we współpracy z „Topowym Głosem Polskiego LinkedIn” – według magazynu Re:post – Marcinem Banaszkiewiczem, zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu online, skierowanym do wszystkich osób, odpowiedzialnych za promocję, marketing i skuteczną rekrutację kandydatów na studia. W ramach szkolenia, na konkretnych przykładach polskich uczelni, pokazany zostanie sposób, w jaki LinkedIn pozwala zapewnić stały dopływ wartościowych kandydatów na wysokomarżowe programy edukacyjne, tj. studia podyplomowe, studia MBA czy studia obcojęzyczne dla kandydatów z Polski i z zagranicy. Podane zostaną przykłady działań, które od uczelni wymagają jedynie skoordynowanego wysiłku organizacyjnego i odrobinę dobrej woli. Będzie też o  budowaniu skutecznej strategii marki uczelni na LinkedIn.   

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Ola Pucicka, Head of Poland, Adriatic and Key CEE accounts, która w imieniu LinkedIn opowie o strategii współpracy firmy z polskimi szkołami wyższymi. Spotkanie poprowadzi Łukasz Nowak, wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za rozwój i partnerstwa strategiczne w PCG Academia.

Szkolenie zaplanowano w środę, 2 marca, w godzinach 13:00 – 14:30. Trwają zapisy. Szczegóły na stronie internetowej PCG Academia.

MK

PCG LinkedIn 1200x1200 – 2

Dyskusja (0 komentarzy)