Aktualności
Życie akademickie
23 Marca
Fot. Bartosz Kałużny
Opublikowano: 2023-03-23

Szkoły doktorskie Uniwersytetu Łódzkiego w jednym miejscu

Uniwersytet Łódzki otworzył Centrum Szkół Doktorskich, w którym siedzibę znajdą wszystkie tego typu jednostki uczelni. Zostało wyposażone w wiele udogodnień, w tym strefę relaksu oraz pomieszczenie dla karmiących matek. Inwestycja pochłonęła 1,8 mln zł. 

W skład Centrum wchodzą: Szkoła Doktorska Nauk Społecznych, Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych, Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Szkoła Doktorska BioMedChem UŁ i Instytutów PAN w Łodzi. Do tej pory każda z nich funkcjonowała osobno. Nowo utworzona jednostka, mieszcząca się na pierwszym piętrze słynnej Wieży Babel, czyli XIV Domu Studenckiego UŁ, ma za zadanie je zintegrować.

Centrum zostało podzielone na dwie strefy. W części dydaktycznej znajdują się 4 małe sale na około 15–20 osób oraz jedna duża (na ok. 25–30 osób) do zajęć warsztatowych, szkoleń, treningów i innych spotkań grupowych. Jest tu też pokój do pracy tymczasowej dla doktoranta (wyposażony w komputery), pokój relaksu z fotelami, pufami, sofami i podnóżkami, przeznaczony do odpoczynku w przerwie między zajęciami. Nie zabrakło także pomieszczenia dla matek karmiących z miejscem do przewijania niemowląt.

Z kolei w strefie administracyjnej znajdują się pomieszczenia biurowe do pracy administracyjnej dla 11 osób. Tam urzędują sekretarze poszczególnych szkół, którzy obsługują administracyjnie sprawy doktorantów. W tej części są też pokoje dyrektorów szkół doktorskich i dwie sale konferencyjne: mała (na 15 osób) i duża (na 30–40 osób) służące do organizacji szkoleń, prezentacji i spotkań biznesowych.

Tym samym 300 doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego na przestrzeni 1175 mkw. zyskało miejsce, w którym mogą się kształcić, organizować wspólne projekty i różne przedsięwzięcia oraz spędzać wolny czas. Szkoły zyskały miejsce do organizowania posiedzeń swoich Rad, zebrań i rekrutacji kandydatów oraz kształcenia doktorantów w przyjaznych pomieszczeniach wyposażonych w zestawy multimedialne i tablice dotykowe.

Łączny koszt inwestycji to 1,8 mln zł. Środki pozyskano z ministerialnej subwencji.

MK, źródło: UŁ

Dyskusja (0 komentarzy)