Aktualności
Życie akademickie
29 Sierpnia
Opublikowano: 2017-08-29

Sztafeta 4×400 metrów kobiet mistrzem uniwersjady

Siódmym złotym medalem kończą 29. Letnią Uniwersjadę w Tajpej polscy sportowcy. Biało-czerwoni pożegnali się z tajwańską stolicą kapitalnym zwycięstwem żeńskiej sztafety 4×400 metrów na lekkoatletycznym stadionie.

Polki biegnące w składzie Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty wygrały w czasie 3:26,75 i drugą na mecie sztafetę Ukrainy wyprzedziły o prawie pięć sekund. Już na pierwszej zmianie Polki na czoło wyprowadziła Hołub, która w Tajpej wcześniej zdobyła złoto w bieg na 400 metrów. Baumagrt, Wyciszkiewicz i Święty musiały tylko utrzymać przewagę. I zrobiły to w doskonały sposób.

To drugi medal dla Polski w ostatnim dniu zmagać na lekkoatletycznym stadionie. Kilkadziesiąt minut wcześniej brązowy medal w sztafecie 4×100 metrów zdobyły Kamila Ciba, Agata Forkasiewicz, Małgorzata Kołdej i Karolina Zagajewska.

Występ sztafety 4×400 metrów był ostatnim startem Polaków w Tajpej, choć impreza oficjalnie zakończy się dopiero w środę. Biało-czerwoni kończą studenckie igrzyska z dorobkiem 25 medali – siedmiu złotych oraz dziewięciu srebrnych i dziewięciu brązowych. W tej chwili Polacy zajmują dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Z kolei lekkoatleci ulegli tylko Japonii. Polscy przedstawiciele królowej sportu zdobyli w Tajpej 14 medali – sześć złotych oraz po cztery srebrne i brązowe.

Po wczorajszych sukcesach na Uniwersjadzie Polska przesunęła się w klasyfikacji medalowej na 9. miejsce, wyprzedając Niemcy.

Paweł Skraba

Wyjazd na uniwersjadę jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest PKN ORLEN. Partnerami akademickiej reprezentacji Polski są miasto stołeczne Warszawa oraz marka Dare 2b – producent odzieży sportowej. Patronem medialnym jest Onet.pl.

Więcej informacji na stronie uniwersjada.pl i profilu facebook.com/poluniteam.

Dyskusja (0 komentarzy)