Aktualności
Życie akademickie
30 Listopada
Opublikowano: 2017-11-30

Sztuka pod choinkę

Grudzień to wyjątkowy czas, kiedy szczególnie myślimy o naszych najbliższych i z okazji świąt chcemy podarować im coś niezapomnianego. ACK UMCS „Chatka Żaka” wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców Lublina z ciekawą i niespotykaną jak dotąd na lubelskim rynku propozycją. 1-2 grudnia w godzinach 11.00-19.00 „Chatka Żaka” zaprasza wszystkich Lublinian na wyjątkowe, premierowe wydarzenie – Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej „Sztuka pod choinkę”. To przedsięwzięcie organizowane jest po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni.

Podczas Targów zaprezentowanych zostanie niespełna 30 młodych twórców, którzy wystawią na sprzedaż ponad 300 prac. Wśród nich znajdą się m.in. dzieła: malarskie, graficzne, fotograficzne i eko art. ACK UMCS „Chatka Żaka” chce w ten sposób umożliwić studentom sprzedaż swoich pierwszych prac, dać szansę na zaistnienie na rynku sztuki i ułatwić bezpośredni kontakt z odbiorcą.

Jest to równocześnie akcja skierowana do wszystkich, którzy poszukują oryginalnego świątecznego prezentu dla siebie czy swoich bliskich. „Chatka Żaka”, organizując Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej, chce przybliżyć sztukę młodych artystów szerokiemu gronu odbiorców, nie tylko kolekcjonerom czy znawcom.

Szeroki wachlarz technik i tematów, a jednocześnie niewygórowane ceny sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie, a świąteczny podarunek przyjmie nieoczywistą formę młodej sztuki, która w przyszłości może okazać się dobrą inwestycją.

ACK UMCS “Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16, Lublin)
1-2 grudnia 2017 r.
Godz. 11-19

Katarzyna Kozielewicz

Dyskusja (0 komentarzy)