Aktualności
Życie akademickie
26 Lutego
Opublikowano: 2024-02-26

Targi Pracy na Politechnice Śląskiej

Na początku marca w Politechnice Śląskiej odbędą się wiosenne Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności. To już 30 edycja tej imprezy, którą zaplanowano w formule hybrydowej.

Zdalna odsłona wydarzenia rusza 4 marca na platformie www.targipracypolsl.webexpo.pl, gdzie będzie można odwiedzić wirtualne stanowiska wystawców i zobaczyć prezentacje dotyczące ich działalności i potrzeb rekrutacyjnych, a także pobrać aktualne oferty pracy. Zainteresowani mogą też za pośrednictwem platformy skontaktować się z wybranym pracodawcą i umówić na zdalne spotkanie. Targi w formule online potrwają tydzień.

Okazją do bezpośredniej rozmowy będzie wydarzenie w wersji stacjonarnej – 11 marca w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej. W hali targowej spotkać będzie można ponad 100 wystawców, a wśród nich pracodawców zainteresowanych współpracą z przedstawicielami środowiska akademickiego, instytucje udzielające wsparcia merytorycznego lub finansowego młodym przedsiębiorcom, a także studenckie koła naukowe i organizacje umożliwiające osobom młodym rozwijanie pasji naukowych.

W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z konsultacji dokumentów aplikacyjnych, wziąć udział w symulowanej rozmowie rekrutacyjnej i dostać informację zwrotną na temat swojej prezentacji bezpośrednio od ekspertów ds. zatrudnienia.

Targi adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów, ale również uczniów szkół średnich oraz branżowych, którzy stoją przed wyborem atrakcyjnej, w kontekście oczekiwań rynku pracy, ścieżki edukacyjnej.

Organizacji targów towarzyszy idea zwiększania platformy współpracy w zakresie wzmacniania praktycznych elementów kształcenia w Politechnice Śląskiej oraz wymiany wiedzy pomiędzy biznesem a środowiskiem akademickim. Współpraca taka może dotyczyć zlecania opracowań nowych metod, udostępniania materiałów do pisania prac dyplomowych, w tym rozpraw doktorskich, jak również konsultowania pomysłów na zwiększenie efektywności podejmowanych działań.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, w tym spis wystawców, znajdują się na stronie internetowej www.targipracy.polsl.pl.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)