Aktualności
Życie akademickie
26 Września
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2022-09-26

Tropem nadbałtyckich tajemnic

„Tropem nadbałtyckich tajemnic” – to tytuł gry internetowej promującej język polski. Powstała w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Interaktywna gra przeglądarkowa „Tropem nadbałtyckich tajemnic” została stworzona w ramach programu Promocja języka polskiego Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. W prace nad nią zaangażowali się naukowcy z dwóch wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego: Filologicznego i Historycznego. Zespołem kierowała dr Beata Jędrzejczak, a partnerem projektu był Doç. Dr. Seyyal Körpe Kemer z Uniwersytetu Stambulskiego (Turcja).

Gra była tworzona przede wszystkim z myślą o realizujących program slawistyczny studentach Uniwersytetu Stambulskiego, a także mieszkających w Polsce obcokrajowcach uczących się języka polskiego. Mogą jednak brać w niej udział wszyscy zainteresowani kulturą i historią Gdańska. Projekt jest bowiem okazją do poznania wybranych gdańskich instytucji kultury, odkrycia ważnych kart z historii Gdańska oraz zobaczenia atrakcyjnych, ale niekiedy nieoczywistych miejsc na kulturowej mapie miasta. Wypełniając misję odnalezienia ukrytego przez Merkurego trójzębu Neptuna, gracze mogą przemierzać ulice Gdańska, rozwiązywać quizy, zbierać trofea i oczywiście uczyć się języka polskiego.

„Tropem nadbałtyckich tajemnic” można podążyć klikając link: www.tnt.ug.edu.pl.

źródło: UG

 

Dyskusja (0 komentarzy)