Aktualności
Życie akademickie
15 Października
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2021-10-15

Trwa nabór do Akademii Liderów Sprawiedliwości

Do końca października studenci i absolwenci prawa mogą się zgłaszać do udziału w Akademii Liderów Sprawiedliwości. To program mający na celu kształcenie prawniczych elit. 

Program adresowany jest przede wszystkim do studentów oraz młodych absolwentów studiów prawniczych. Jego celem jest pogłębienie nie tylko teoretycznej wiedzy prawniczej uczestników, ale także ich praktycznych umiejętności. „Obok rozwoju młodych liderów program w znacznym stopniu przyczynia się także do poszerzania świadomości prawnej społeczeństwa, poprzez przekazywanie wartości mających na celu ukazanie obowiązku poszanowania prawa i przeciwdziałania zachowaniom przestępczym” – czytamy na stronie internetowej projektu finansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości.

Udział w Akademii jest nieodpłatny i obejmuje 7 weekendowych zjazdów (od grudnia 2021 r. do czerwca 2022 r.) w Warszawie i okolicach, Projekt Społeczny (sierpień 2022 r.) oraz Szkołę Letnią (wrzesień 2022 r.). Warsztaty poprowadzą prawnicy pracujący dla najlepszych kancelarii oraz menedżerowie zatrudnieni w największych polskich przedsiębiorstwach. Uczestnicy będą trenować umiejętność autoprezentacji, wystąpień publicznych, zarządzania projektami, a także poznają zasady savoir-vivre. Przewidziano także indywidualne spotkania z wybranymi mentorami, którzy pomogą zaplanować dalszą ścieżkę kariery.

Po ukończeniu programu wręczone zostaną certyfikaty, a wyróżniającym się uczestnikom zostaną zaproponowane praktyki w instytucjach partnerskich Akademii Liderów Sprawiedliwości.

Aby wziąć udział w drugiej edycji programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:

  • Sekcja Akademicka (dla studentów I-IV roku)
  • Sekcja Absolwencka (dla studentów V roku oraz absolwentów prawa, aplikantów, asystentów sędziów, prokuratorów a także innych zawodów prawniczych)

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 października. Więcej informacji na stronie internetowej programu.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)