Aktualności
Życie akademickie
07 Grudnia
Opublikowano: 2021-12-07

Trwa nabór do III edycji Shessnovation Academy

Tylko do 16 grudnia trwa przyjmowanie zgłoszeń do III edycji Shesnnovation Academy – jedynej w Polsce bezpłatnej akademii start-upowej dla kobiet w STEM. Do tej pory w ramach programu powstało 25 start-upów opartych na rozwiązaniach technologicznych i naukowych.

Średnio co 5 start-up w Polsce w strukturach założycielskich posiada naukowca, a co 4 – kobietę. Kobiet naukowców, które decydują się na komercjalizację swoich prac badawczych, jest jeszcze mniej. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy ruszyła z Shesnnovation Academy – jedyną w Polsce bezpłatną akademią start-upową dla kobiet w STEM. Przedsięwzięcie jest organizowane wspólnie z Citi Foundation, przy wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga działającej przy Citi Handlowy.

Program Shesnnovation Academy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych maturzystek, studentek, doktorantek i absolwentek uczelni – głównie kierunków technicznych i ścisłych – które chciałyby przekuć swoje innowacyjne pomysły w biznesową rzeczywistość i marzą o założeniu start-upu. W dotychczasowych dwóch edycjach powstało już 25 start-upów opartych na rozwiązaniach technologicznych i naukowych.

W ramach bezpłatnego programu Shesnnovation Academy w ciągu 6 miesięcy 35 kobiet z pomysłem na start-up otrzyma m.in.:

  • cykl szkoleń z umiejętności biznesowych i miękkich (takich jak: sztuka efektywnego pitchingu, budowanie strategii biznesowych czy zakładanie działalności krok po kroku);
  • indywidualny mentoring z wybitnymi przedstawicielami świata biznesu i nauki (są wśród nich menedżerki najwyższego szczebla globalnych firm, założycielki i założyciele firm, które odniosły sukces na rynku oraz przedsiębiorcze naukowczynie);
  • wsparcie organizacyjne w zakładaniu własnej firmy.

Program zwieńczy konkurs na najlepszy start-up. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 grudniaWięcej informacji na stronie: http://shesnnovation.pl/.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)