Aktualności
Życie akademickie
21 Maja
Opublikowano: 2018-05-21

Trwa nabór do otwartego konkursu TIFF Open

Już niecałe dwa tygodnie pozostały na przesłanie zgłoszeń do otwartego konkursu TIFF Open, który po raz kolejny odbywa się w ramach TIFF Festival we Wrocławiu.

TIFF Open to otwarty konkurs Festiwalu dedykowany fotografom i twórcom wykorzystującym medium fotografii. Jak zawsze organizatorzy poszukują nieszablonowego, autorskiego spojrzenia, świeżych i oryginalnych pomysłów na projekty fotograficzne. Chociaż sam konkurs nie ma narzuconego tematu, to mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła Festiwalu: “Współpraca”, zarówno jako temat prac, jak i formuła ich wykonania. W ramach tego tematu konkurs skupia się na wszelkiego rodzaju kolaboracjach, kolektywach, a nawet odmowach kooperacji czy na rozmywaniu się autorstwa.

Do udziału w TIFF Open zaproszeni są studenci i absolwenci szkół artystycznych, amatorzy, freelancerzy, a także ci, którzy mają już na swoim koncie dokonania na polskiej i światowej scenie fotografii.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, we współpracy z kuratorami, będącymi jednocześnie jurorami konkursu, wybranych zostanie 4 laureatów, którym organizatorzy udzielą profesjonalnego wsparcia merytorycznego i promocyjnego podczas realizacji autorskich projektów. Nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji TIFF Festival 2018 // Współpraca we wrocławskich przestrzeniach ekspozycyjnych: Galeria Arttrakt, Galeria Entropia, Galeria Tętno oraz Galeria u Agatki. Dodatkowo jury wybierze do 12 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshowu podczas Festiwalu.

W jury zasiadają Daniel Filipek (artysta wizualny, dziennikarz i kurator), Agata Grzych (fotografka, kuratorka, założycielka kolektywu artystycznego #Thinpink gang), Mariusz Jodko (kurator i dyrektor Galerii Entropia), Krzysztof Pacholak (fotograf dokumentalista, kurator, animator kultury) oraz Maciej Bujko (dyrektor artystyczny TIFF Festival).

Tegoroczny TIFF Open wspierają firmy: Epson, Holy-Art i PermaJet, dzięki którym zostaną wyprodukowane wszystkie nagrodzone wystawy. Każdy z laureatów otrzyma wyjątkową możliwość zrealizowania swoich zdjęć na najwyższym poziomie, co będzie możliwe dzięki najnowszym technologiom oraz wieloletniemu doświadczeniu w produkcji fotografii.

Regulamin jest dostępny na stronie TIFF Festival. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja do godziny 23:59 poprzez festiwalową stronę.

Dyskusja (0 komentarzy)