Aktualności
Życie akademickie
11 Lutego
Opublikowano: 2022-02-11

Trwa nabór do programu dla studentek kierunków technicznych

Rusza VI edycja Programu IT for SHE, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków związanych z nowymi technologiami w wejściu na rynek pracy.

W tym roku odbędzie się już VI edycja programu, który został dostrzeżony i nagrodzony przez Komisję Europejską. Otrzymał prestiżową nagrodę European Digital Skills Award w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet. Właśnie ruszył kolejny nabór.

Głównymi elementami IT for SHE są:

  • Program Mentoringowy – 6-miesięczny program, w którym mentorami i mentorkami są przedstawiciele najlepszych firm technologicznych Polsce;
  • Program Wolontariatu – IT for SHE for Kids, w ramach którego studentki pojadą latem do małych miejscowości, wsi i miasteczek, aby uczyć dzieciaki nowych technologii i podstaw programowania;
  • Akademia Edukatorów – seria webinariów kompetencyjnych dla polskich nauczycieli i edukatorów;
  • Women in Tech Camp – największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn z nowych technologii.

Inicjatywa skierowana jest do studentek i absolwentek kierunków związanych z nowymi technologiami z polskich uczelni technicznych oraz z wydziałów ścisłych uniwersytetów. Wyboru Mentora i rejestracji można dokonać na stronie internetowej www.itforshe.pl. W ramach programu dziewczyny rozwiną umiejętności z zakresu: nowych technologii, zarządzania projektami, planowania kariery zawodowej czy przywództwa. Wszystko to w ramach wyjątkowej, indywidualnej relacji z ekspertami z najlepszych, globalnych firm technologicznych.

Od sierpnia ruszy Akademia Edukatorów – seria webinarów kompetencyjnych dla nauczycieli z całej Polski. Podczas spotkań eksperci od edukacji w obszarze STEM opowiadać będą m.in. o narzędziach wspierających edukację w zakresie nowych technologii oraz o najnowszych platformach do prowadzenia angażujących zajęć online.

W wakacje (lipiec–wrzesień) studentki kierunków informatycznych zostaną zaproszone do udziału w Programie wolontariatu – IT for SHE for Kids, w ramach którego będą prowadzić zajęcia edukacyjne z programowania i wiedzy technologicznej dla dzieci ze szkół podstawowych z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców z całej Polski.

W grudniu 160 informatyczek z całej Polski pojedzie na pełen inspiracji, zajęć technologicznych i energetycznego networkingu obóz – Women in Tech Camp.

Organizatorem programu IT for SHE jest: Fundacja Edukacyjna Perspektywy – Perspektywy Women in Tech.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)