Aktualności
Życie akademickie
10 Maja
Opublikowano: 2019-05-10

Trwa rekrutacja do GENESIS Startup

Do 24 maja trwa rekrutacja do nowego akceleratora GENESIS Startup. Poszukiwane są innowacyjne rozwiązania dla branży ubezpieczeniowej w czterech obszarach. Na najlepszy zespół czeka 15 tys. zł. 

Za działania akceleratora GENESIS Startup odpowiada Startup Academy, a partnerem strategicznym programu jest firma Compensa, która jest częścią koncernu Vienna Insurance Group, lidera ubezpieczeniowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki połączeniu sił tych dwóch organizacji, na startupy czeka szereg korzyści, które pozwolą im na rozwój ich innowacyjnych rozwiązań. Najlepszy zespół otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł.

Akcelerator wyróżnia cztery ścieżki, w ramach, których uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły na nowe produkty, usługi, aplikacje czy usprawnienia procesowe:

  • Potęga ekosystemów – kooperacja firm niepowiązanych ze sobą relacją handlową, a które są w stanie zaoferować dodatkową wartość dla odbiorcy, często poprzez oferowanie bardziej kompleksowej usługi lub przejmowanie na siebie dodatkowych czynności obciążających klienta.
  • Zbuduj społeczność – rozumiejąc daną społeczność, jej marzenia i obawy, marki mogą dostosować i zaoferować produkty czy usługi, które doskonale odpowiedzą na potrzeby i oczekiwania. Oferując rozwiązanie dostosowane do potrzeb danej społeczności, nawet niezwiązane z podstawowym biznesem, można nawiązać z nią relacje i zdobyć zaufanie klientów.
  • Postaw na zdrowie – obecnie w Polsce blisko 2,3 miliona osób posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Długi okres oczekiwania na wizytę u specjalisty jest jednym z głównych motywatorów do zakupienia takiego rozwiązania, ale istnieje w tej dziedzinie duże pole do usprawnień i zwiększenia wartości dla klienta.
  • Nowe technologie w służbie ubezpieczeń – Internet of Things, Wearables, Artificial Intelligence – to pojęcia w ostatnich latach nie schodzące z pierwszych stron gazet. Nowe technologie mogą również posłużyć w zapobieganiu negatywnych zdarzeń i ułatwić codzienne życie ludzi.

Program dedykowany jest młodym ludziom chcącym rozwijać swoje pomysły biznesowe i stworzyć startup, który w przyszłości podbije polski rynek. Do programu zgłaszać się mogą zespoły liczące od 2 do 5 członków. Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych odbywa się na stronie: www.genesisstartup.pl do 24 maja 2019 r.

Wybrane startupy wezmą udział w szeregu warsztatów biznesowych i indywidualnym mentoringu z ekspertami Startup Academy i Compensa. Działania te mają na celu dopracować pomysły biznesowe i zbadać ich rynkowy potencjał. Program zakończy się Demo Day, w czasie którego uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed jury i powalczą o nagrody. Na zwycięzców czeka nagroda pieniężna o wartości 15 tys. zł. To nie koniec korzyści, jakie czekają na najlepsze startupy programu GENESIS Startup, ponieważ te z największym potencjałem dostaną również możliwość nawiązania długofalowej współpracy z firmą Compensa. Zyskanie globalnego partnera może dla nich stanowić krok milowy w ich dalszym rozwoju i okazać się cenniejsze od nagrody pieniężnej.

MK

 

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)