Aktualności
Życie akademickie
04 Kwietnia
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2019-04-04

Trwa rekrutacja do programu stażowego w branży informatycznej

Do 23 kwietnia studenci mogą się zgłaszać do kolejnej edycji letniego stażu w Comarch. Firma zaprasza do udziału słuchaczy co najmniej drugiego roku studiów kierunków informatycznych i pokrewnych. W tym roku dodatkowo został uruchomiony nowy profil dla osób, które chcą rozwijać się w branży user experience.

Staż potrwa trzy miesiące od 1 lipca do 30 września. W ramach programu studenci otrzymają wynagrodzenie, a także możliwość skorzystania z pięciu dni płatnego urlopu. Staż odbędzie się w 12 miastach w Polsce: Białymstoku, Bielsku-Białej, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu. Aplikujący mają do wyboru profil programistyczny (w technologiach Java, .Net, C/C++, bazy danych oraz front-end), embedded, inżynier systemowy oraz telekomunikacja. W tym roku jest też nowość.

– Po raz pierwszy studenci mają do wyboru profil związany z Artificial Intelligence i Machine Learning. Na stażu AI/ML dowiedzą się m.in. jak tworzyć algorytmy uczenia maszynowego, analizować i modelować dane, ewaluować oraz testować przygotowane modele, a także integrować je z innymi rozwiązaniami – zachęca Paulina Bis, specjalista ds. rekrutacji i koordynator programu.

Poszukiwani są także studenci, którzy chcą rozwijać się w obszarze cyber security (testy penetracyjne, secure software development lifecycle, prace developerskie).

Aby produkty realizowane przez programistów odpowiadały na potrzeby użytkowników końcowych, nie należy zapominać o user experience design, czyli projektowaniu produktów z uwzględnieniem potrzeb i doświadczeń użytkownika. W 2019 roku studenci zafascynowani tematyką UX również otrzymają możliwość udziału w trzymiesięcznym stażu w Comarch, podczas którego będą mogli rozwijać swoje kompetencje w tym obszarze. Zadania, jakie na nich czekają, będą polegały na projektowaniu realnych produktów od strony UX/UI. Będą to np. projekty z branży finansowej, telekomunikacyjnej czy medycznej.

Osoby zainteresowane udziałem w tym programie będą musiały wykazać się umiejętnościami myślenia analitycznego, wyciągania wniosków na bazie dostarczonych danych, a także chęcią działania i „intuicją projektową”, czyli gotowością do podejmowania decyzji projektowych.

Staże odbywać się będą w 12 polskich oddziałach firmy. W zależności od miasta, studenci mają na etapie aplikowania do wyboru od 1 do 6 profili stażowych. Rekrutacja trwa do 23 kwietnia. Na stronie staz.comarch.pl należy wypełnić formularz, załączając CV. Następnie kandydaci otrzymają zaproszenia na test kwalifikacyjny z technologii IT, a w przypadku projektantów do udziału w rozmowach. Studenci z najlepszym wynikami zostaną zaproszeni do udziału w trzymiesięcznym stażu, który potrwa od 1 lipca do 30 września.

Trzymiesięczny staż w Comarch to przede wszystkim czas poświęcony na naukę i realizację konkretnego projektu pod okiem doświadczonego opiekuna. Pracując w kilkuosobowych zespołach, studenci otrzymają zadania związane zarówno z analizą problemu, jak i zaprojektowaniem oraz zaprogramowaniem rozwiązania, a także wdrożeniem skończonego projektu. Uczestnicy stażu otrzymają wynagrodzenie oraz możliwość skorzystania z 5 dni urlopu.

Udział w wakacyjnych stażach Comarch będzie dla większości studentów początkiem pracy przy projektach związanych z najnowszymi technologiami. Część z nich otrzyma szansę na dalszy rozwój swojej kariery w firmie. W minionym roku z takiej możliwości skorzystało aż 78% stażystów.

Źródło: Comarch

Dyskusja (0 komentarzy)