Aktualności
Życie akademickie
18 Kwietnia
Opublikowano: 2024-04-18

Trwają zapisy na warsztaty z planów zarządzania danymi

Trwa rejestracja uczestników na warsztaty w ramach Dni Narodowego Centrum Nauki, które odbędą się w tym roku w Bydgoszczy. Można się jeszcze zapisać na szkolenie dotyczące zasad tworzenia planu zarządzania danymi.

Dni NCN to cykliczna impreza, której celem jest zaprezentowanie oferty agencji badaczkom i badaczom pracującym w ośrodkach akademickich i naukowych w całym kraju oraz zachęcenie ich do udziału w konkursach. W tym roku odbędzie się po raz dziesiąty. Do tej pory wydarzenie gościło m.in. w Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Gdańsku, Łodzi, Białymstoku, a w ubiegłym roku – we Wrocławiu. Jubileuszową edycję zaplanowano w Bydgoszczy w dniach 15–16 maja.

W programie m.in. warsztaty dla doktorantów, pracowników administracyjnych jednostek naukowych, pracowników zajmujących się tematyką otwartych danych badawczych oraz studentów. Do 24 kwietnia można się jeszcze zapisać na interaktywne warsztaty dotyczące zasad tworzenia planu zarządzania danymi. Pomogą one uczestnikom skutecznie planować, gromadzić i udostępniać dane zgodnie z najlepszymi praktykami i standardami FAIR. Po krótkim wprowadzeniu nastąpi część praktyczna, w której praca odbywać się będzie w zespołach dla każdego z obszaru nauk (HS, ST, NZ). Na koniec zaplanowano prezentacje grupowe.

Warsztaty odbędą się w drugim dniu imprezy. Dzień wcześniej, już bez rejestracji, można wziąć udział w otwartym spotkaniu z członkami Rady NCN, którzy opowiedzą, jakie badania finansuje agencja, jak skonstruowana jest oferta konkursowa, na co zwrócić uwagę przy przygotowaniu wniosku, kto ocenia projekty i decyduje o przyznaniu grantów. Przewidziano także konkurs wiedzy o Centrum. Jego zwycięzca otrzyma zaproszenie na uroczystość wręczenia Nagrody NCN, która odbędzie się w październiku w Krakowie. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej Narodowego Centrum Nauki.

Gospodarzem tegorocznych Dni NCN jest Politechnika Bydgoska, we współpracy z Prezydentem Miasta Bydgoszczy oraz Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego, Akademią Kujawsko-Pomorską, Bydgoską Szkołą Wyższą, Wyższą Szkołą Gospodarki, Wyższą Szkołą Nauk o Zdrowiu, Uniwersytetem WSB Merito Bydgoszcz oraz Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)