Aktualności
Życie akademickie
26 Lutego
Opublikowano: 2018-02-26

Trzy medale dla AZS Uniwersytetu Gdańskiego

Zawodniczki i zawodnicy AZS UG wrócili z 3 medalami z Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn, które odbyły się w Warszawie. Damska drużyna zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej i srebrny w klasyfikacji uniwersytetów, a męska – srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów. Jest to najlepszy wynik w historii działalności tej sekcji sportowej na UG. Ponadto w klasyfikacji generalnej drużyna męska uplasowała się na 5. miejscu. Najlepsze w rywalizacji okazały się drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wśród kobiet i Uniwersytetu Warszawskiego wśród mężczyzn. 

W meczu o trzecie miejsce podopieczne Tomasza Aftańskiego pokonały Uniwersytet Szczeciński po rzutach karnych. Ostatecznie zespół AZS Uniwersytet Gdański w rywalizacji kobiet zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w klasyfikacji uniwersytetów. Jest to najlepszy wynik w historii działalności tej sekcji sportowej na UG. Z kolei zawodnicy UG zdobyli ostatecznie 5. miejsce w warszawskim turnieju i srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów.

Jestem dumny z postawy dziewczyn w całym turnieju. To ogromny sukces. Piękna historia, która jest nagrodą za ciężką pracę treningową. Wychodzi doświadczenie zebrane w rozgrywkach Ekstraligi futsalu kobiet oraz wcześniejsze starty w AMP-ach. Nawet nie marzyłem o takim wyniku. Czujemy się cudownie i pokazujemy, że warto nam kibicować, nam pomagać, nas wspieraćskomentował Tomasz Aftański, trener zespołu kobiet.

W turnieju damskim obok zespołu UG Pomorze reprezentowała drużyna AWFiS Gdańsk.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn odbył się w dniach 16-18 lutego w Warszawie.

Szczegółowa relacja z rozgrywek: https://ug.edu.pl/media/aktualnosci/73506/trzy_medale_dla_azs_uniwersytet_gdanski

Monika Rogo

Dyskusja (0 komentarzy)