Aktualności
Życie akademickie
26 Lutego
Opublikowano: 2018-02-26

UG na 6. miejscu wśród uczelni z największą liczbą grantów w konkursie MINIATURA 1

Narodowe Centrum Nauki podsumowało pierwszą edycję konkursu MINIATURA. Uniwersytet Gdański znalazł się na 6. miejscu wśród uczelni z całego kraju, którym przyznano największą liczbę grantów. W województwie pomorskim przyznano 55 grantów, z czego 25 dla pracowników Uniwersytetu Gdańskiego. Liczbowy wskaźnik sukcesu wyniósł tym samym 50% i jest to drugi najwyższy wyniki (po Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Warszawskim ex aequo). W zakończonym niedawno konkursie wsparcie otrzymało w sumie 828 naukowców, a łączna kwota finansowania wyniosła prawie 30 mln zł.

MINIATURA to konkurs na pojedyncze działania naukowe dla naukowców ze stopniem doktora. W odróżnieniu od pozostałych konkursów z oferty Narodowego Centrum Nauki, pierwszy nabór wniosków na tzw. „małe granty” był prowadzony w trybie ciągłym, a cykl oceny projektów został skrócony.

W zakończonym niedawno I edycji konkursu MINIATURA wsparcie otrzymało 828 naukowców, a łączna kwota finansowania wyniosła 29 972 208,00 zł. W ramach konkursu sfinansowano m.in. 520 badań wstępnych, 87 badań pilotażowych, 56 wyjazdów badawczych, 45 wyjazdów konferencyjnych oraz 35 kwerend.

W pierwszej piątce znalazły się: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (razem z Collegium Medicum), Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytet Warszawski.

Monika Rogo

Źródło: NCN

Dyskusja (0 komentarzy)