Aktualności
Życie akademickie
10 Kwietnia
Opublikowano: 2019-04-10

UMCS: Konkurs fotograficzny oraz wystawa Joanny Barczyk

Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej UMCS zaprasza studentów do udziału w konkursie fotograficznym pt. „(U)chwyć naturę!”. Inicjatywa ma na celu promowanie polskiej przyrody oraz zwrócenie uwagi na jej piękno i ochronę.

Jak piszą organizatorzy: „Przebiśniegi, krokusy, pierwsze zielone liście, słońce ocieplające zmęczone zimą trawniki. Wszystko zaczyna się od nowa, wszystko odżywa, zachwyca nas swoim pięknem, a my chcemy to zatrzymać. Jeśli kochasz przyrodę i uwieczniasz ją na  fotografiach, jest to idealna okazja, by podzielić się swoimi kadrami. Uchwyć w kadrze piękno natury i wyślij zdjęcia do nas!”.

Fotografie zostaną ocenione w dwóch kategoriach, a podział ten obejmuje uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów szkół wyższych z województwa lubelskiego. Każdy uczestnik może wysłać maksymalnie trzy prace. Na laureatów konkursu czekają nagrody rzeczowe. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 5 maja 2019 roku. Prace wraz z wypełnionym formularzem należy przesłać na adres: skfp@poczta.umcs.lublin.pl. Wszystkie ważne informacje i szczegóły dotyczące wysłania prac znajdują się w regulaminie na stronie Koła: www.skfp.umcs.pl.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej i Facebooku Studenckiego Koła Fotografii Przyrodniczej UMCS oraz na wystawie pokonkursowej. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 maja br. w Galerii „Pod Palmą” na  Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS.

Katarzyna Skałecka

Dyskusja (0 komentarzy)