Aktualności
Życie akademickie
03 Listopada
Opublikowano: 2018-11-03

UWM liderem programu wymiany i szkolenia studentów

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski został liderem konsorcjum uczelni realizujących międzynarodowy program Universities for Future Work Skills 2020 dotyczący wymiany i szkolenia studentów. Partneruje mu sześć uczelni z pięciu krajów Europy.

Porozumienie inaugurujące program Erasmus+ podpisano w olsztyńskim Kortowie. Główny punkt trzydniowych obrad poprzedziły prezentacje uczelni partnerskich na temat ich udziału w przedsięwzięciu. Do konsorcjum, obok UWM, weszły: Uniwersytet Rumuńsko-Amerykański w Bukareszcie, Szkoła Główna prowincji Liège w Belgii, Uniwersytet w Vigo w Hiszpanii, Politechnika w Porto w Portugalii oraz firmy konsultingowe z Grecji i Hiszpanii. Funkcję kierownika projektu objął dr Bogdan Włodarczyk z Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM.

– Projekt będzie realizowany przez najbliższe 30 miesięcy. Obejmie badania rynków pracy w Europie, w tym rynku polskiego, a następnie opracowanie dla studentów i doktorantów odpowiednich kursów przygotowujących ich do nowego rynku pracy. Nasz uniwersytet przygotuje i wyszkoli 40 studentów oraz 4 nauczycieli, którzy następnie przeszkolą naszych studentów tu na miejscu. Przygotujemy także dostępny dla naszych studentów kurs online w zakresie tzw. miękkich umiejętności – wyjaśnił dr Włodarczyk.

Uczestnicy przeszkolą w sumie 80 studentów z uczelni partnerskich w zakresie umiejętności miękkich i 16 nauczycieli akademickich do prowadzenia kursów rozwoju umiejętności miękkich. Wartość projektu Universities for Future Work Skills 2020 wynosi 259 tys. euro, z czego dla UWM przypadnie ponad 38 tys. euro. Jego zakończenie zaplanowano na luty 2021 r. Następne spotkanie uczestników odbędzie się w lutym przyszłego roku w Rumunii, a kolejne w Portugalii.

Źródło: UWM

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)