Aktualności
Życie akademickie
14 Lutego
Opublikowano: 2018-02-14

V Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz INAW 2018

V Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz INAW 2018, które odbędzie się w dniach 7-25 marca w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, zorganizowane zostało pod patronatem rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, prof. Stanisława Tabisza, przez Wydział Architektury Wnętrz krakowskiej ASP, we współpracy z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Tegoroczna edycja Biennale otwiera obchody Jubileuszu 200-lecia uczelni i została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Do wzięcia udziału w V Międzynarodowym Biennale Architektury Wnętrz zaproszeni są projektanci, pedagodzy oraz studenci wyższych uczelni artystycznych i projektowych z kraju i zagranicy. Bogaty program wydarzeń tegorocznej edycji odbywa się pod hasłem „RE/IN/VENTING” i stanowi formę rewizji ponowoczesnych wzorców dla kulturotwórczych przestrzeni i wnętrz architektury i miasta.

Piąta edycja Biennale zachęca do dialogu, otwiera się na społeczeństwo lokalne i stanowi odpowiedź na rosnącą potrzebę wielofunkcyjnych i wielokulturowych przestrzeni. Podczas Biennale organizowane są: konkurs „mos-space re/in/venting” – na projekt przestrzeni Małopolskiego Ogrodu Sztuki stanowiącego integralną część Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, międzynarodowa konferencja naukowa z udziałem zaproszonych osobistości ze świata nauki, sztuki i architektury z Polski i zagranicy, wystawa prac nagrodzonych w konkursie studenckim, spektakle, warsztaty i prezentacje projektów zrealizowanych w ramach interdyscyplinarnych działań Wydziału Architektury Wnętrz z tożsamymi ośrodkami naukowymi i projektowymi.

Na program V edycji Biennale składa się ponadto ekspozycja „SHOWROOM INTERIOR DESIGN images”, która została przygotowana specjalnie na to wydarzenie w przestrzeniach MOS-u i którą współtworzą manifesty Wydziałów Architektury Wnętrz z całej Polski czy też międzynarodowe projekty, m.in. „SUMMARY” powstały przy współpracy z architektem Samuelem Gonçalvesem z portugalskiego biura SUMMARY, autorem jednej z instalacji podczas XV Biennale Architektury w Wenecji.

Biennale będzie towarzyszyć publikacja zawierająca prezentowane w mieście projekty zespołowe z uczelni partnerskich, materiały z konferencji oraz katalog wyróżnionych i nagrodzonych prac studenckich.

V Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz – 7-25.03.2018

Wystawa pokonkursowa – 7-25.03.2018

Konferencja naukowa – 8-9.03.2018

Agata Karbowicz

Dyskusja (0 komentarzy)