Aktualności
Życie akademickie
02 Sierpnia
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2022-08-02

W Częstochowie będą kształcić medyków

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie otrzymał zgodę na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku lekarskim. Na pierwszy rok ma szansę zostać przyjętych prawie stu studentów.

Pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej potwierdził minister edukacji nauki, wydając zgodę na prowadzenie kierunku lekarskiego. Uczelnia spełniła wszystkie wymagania dotyczące zarówno programu nauczania, kadry, jak i zapewnienia odpowiedniego zaplecza dydaktycznego i klinicznego.

Na pierwszy rok ma szansę zostać przyjętych 60 osób na studia stacjonarne i 30 na studia niestacjonarne. Zapleczem do ich kształcenia mają być nie tylko szpitale z Częstochowy, ale także całego regionu, w tym również z województwa śląskiego. W przyszłym roku uczelnia rozpoczyna budowę Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. Nowy budynek powstanie na terenie kampusu uniwersyteckiego, w miejscu gdzie obecnie znajduje się dawny obiekt wykorzystywany przez Instytut Muzyki (ul. Chłopickiego 3). W obiekcie znajdą się m.in. sale wykładowe oraz dziesięć pracowni chemicznych. Szacowany koszt inwestycji to ok. 16 mln zł.

Rekrutacja na kierunek lekarski zostanie uruchomiona po określeniu limitu miejsc przez Ministerstwo Zdrowia.

MK, źródło: UHP

Dyskusja (0 komentarzy)