Aktualności
Życie akademickie
27 Maja
Opublikowano: 2021-05-27

W drodze na najlepsze uniwersytety na świecie!

28 maja rusza nabór do programu stypendialnego i mentoringowego OFF 2021 organizowanego przez Our Future Foundation. Skierowany jest do uczniów szkół średnich marzących o studiach za granicą.

Misją Our Future Foundation jest wyrównywanie szans poprzez pomoc osobom z nieuprzywilejowanych środowisk w dostępie do edukacji na najwyższym światowym poziomie. Będzie to już druga odsłona programu stypendialnego, w której darmowy udział mogą wziąć wszyscy uczniowie szkół średnich. W tym roku Our Future Foundation planuje przyjąć pod swoje skrzydła kolejnych 20 podopiecznych. Laureaci stypendium OFF 2021 otrzymają pomoc w postaci całorocznego wsparcia doświadczonych mentorów, którzy doradzą swoim podopiecznym w wyborze odpowiedniej ścieżki kariery. Mentorzy, którzy sami są absolwentami i studentami najlepszych światowych uczelni, będą dzielić się swoim doświadczeniem z zakresu aplikacji na zagraniczne uniwersytety. Dodatkowo zwycięzcy wezmą udział w Rejsie Mentoringowym na mazurskich jeziorach. Podczas wyjazdu zaplanowano także warsztaty, dzięki którym laureaci przygotują się do rekrutacji na studia i poznają swoich mentorów.

Wnioski aplikacyjne można składać od 28 maja do 4 czerwca poprzez formularz dostępny na stronie:  www.off.org.pl/aplikuj. Autorzy najlepszych wniosków otrzymają zaproszenie na finałowy etap kwalifikacji, tj. rozmowy indywidualne (odbędą się online). Gala wręczenia stypendiów odbędzie się 1 lipca w Pałacu na Wodzie w Warszawie.

Our Future Foundation od czterech lat wspiera uzdolnioną młodzież. Do tej pory udało się pomóc już ponad 90 młodym Polakom, którzy dzięki mentorom oraz swojej ciężkiej pracy rozpoczęli naukę na takich uniwersytetach, jak Oxford, Stanford, NYU, UCL czy Berkley. Owocem działań Fundacji jest też konferencja Our Future Forum, podczas której prelegenci dyskutują o dostosowywaniu polskiego systemu edukacji i szkolnictwa wyższego do wyzwań szybko zmieniającego się świata.

MK

Kwalifikacja 2021 Baner

Dyskusja (0 komentarzy)