Aktualności
Życie akademickie
12 Września
Opublikowano: 2022-09-12

W listopadzie Festiwal Filmów Naukowych

Pierwsza edycja Festiwalu Filmów Naukowych odbędzie się w listopadzie na Politechnice Warszawskiej. To okazja do zobaczenia pełnometrażowych i krótkometrażowych produkcji poświęconych tematyce naukowej. Zgłoszenia filmów przyjmowane są do 24 października.

Festiwal Filmów Naukowych to ogólnopolski przegląd w formule konkursowej, w którym mogą wziąć udział dorośli i młodzież w wieku 16–40 lat. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną różne gatunki filmowe, a podstawowym kryterium selekcji jest poruszana w nich tematyka naukowa.

Do konkursu głównego zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 10 filmów pełnometrażowych oraz 15 filmów krótkometrażowych. Pierwsza kategoria obejmuje obrazy, których czas projekcji wynosi co najmniej 60 minut. W tej drugiej będą prezentowane filmy o minimalnej długości 10 minut oraz maksymalnej 50 minut. W konkursie mogą brać udział produkcje, których oryginalna wersja językowa jest zrealizowana w języku polskim.

Festiwal Filmów Naukowych ma na celu zaproszenie społeczeństwa do rozmów o najnowszych odkryciach, technologii i szeroko pojętej nauce. Naszym zamierzeniem jest popularyzacja i pogłębianie wiedzy oraz propagowanie najnowszej technologii i odkryć. W nauce widzimy dużo więcej niż tylko laboratoria i doświadczenia. To cały otaczający nas świat. Nasza planeta i środowisko. Czekamy na filmy, które poruszą nasze myślenie, zakwestionują nasze wartości, poszerzą wiedzę i pokażą świat – piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Do udziału zachęcają młodych reżyserów, naukowców, nauczycieli, artystów wizualnych, youtuberów, blogerów i wszystkich innych twórców filmowych. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody! Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października 2022 roku. Formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem: https://bit.ly/FestiwalFilmowNaukowych-Zgloszenia.

Festiwal Filmów Naukowych odbędzie się w dniach 18–19 listopada w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej. Więcej szczegółów na stronie internetowej wydarzenia.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)