Aktualności
Życie akademickie
23 Lipca
Opublikowano: 2021-07-23

W październiku #ErasmusDays

Spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+ – już w październiku piąta edycja #ErasmusDays.

#ErasmusDays jest inicjatywą mającą na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. W zeszłym roku, podczas 4. edycji, odbyło się 5024 wydarzeń na terenie 84 krajów, z czego 299 w Polsce. Poprzez social media udało dotrzeć się do milionów osób! Tegoroczne #ErasmusDays odbędzie się w dniach od 14 do 16 października. Przez trzy dni na całym świecie organizowane będą spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których uczestnicy posłuchają (lub samemu opowiedzą) o efektach projektów Erasmus+. Każdy będzie mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+ oraz odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum nowej perspektywy finansowej.

Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays zachęcamy Was w szczególności do wykorzystania narzędzi online! Webinaria, wydarzenia na FB, akcje na Instagramie – to tylko niektóre z propozycji – piszą w zaproszeniu organizatorzy.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.

Jak dołączyć do 5. edycji #ErasmusDays?

Zaplanuj dowolne wydarzenie związane z upowszechnianiem i podsumowaniem rezultatów programu Erasmus+ w dniach 14–16 października 2021 roku. Może to być: spotkanie lub debata online, cyfrowa wystawa, wirtualna wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne za pośrednictwem internetu! #ErasmusDays nie narzuca sztywnych ram. Wydarzenia można rejestrować na: https://www.erasmusdays.eu/organize-event/.

Podczas piątej edycji #ErasmusDays szczególna uwaga będzie zwrócona na takie tematy, jak:

  • Włączenie społeczne i różnorodność
  • Cyfryzacja
  • Ekologia i zmiany klimatyczne
  • Aktywne obywatelstwo
  • Upowszechnianie rezultatów projektów realizowanych w minionej perspektywie programu, w latach 2014–2020.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)