Aktualności
Życie akademickie
07 Listopada
Opublikowano: 2022-11-07

W przyszłym tygodniu festiwal filmów o nauce

W dniach 18–19 listopada odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Filmów Naukowych. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. premierowy pokaz filmu „Liczba doskonała” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Artysta przyjął zaproszenie do udziału w imprezie w roli gościa specjalnego.

Festiwal Filmów Naukowych to okazja do zobaczenia zarówno pełnometrażowych, jak i krótkometrażowych produkcji. Ma na celu popularyzację i pogłębianie wiedzy, a także propagowanie najnowszych technologii i odkryć. Pierwsza edycja wydarzenia stworzonego przez Politechnikę Warszawską odbędzie się w dniach 18–19 listopada w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT (ul. Poleczki 19).

W ramach konkursu festiwalowego zostanie zaprezentowanych 12 filmów, a oprócz tego widzowie zobaczą również produkcję „Science Friction” w reżyserii Emery Emeriego. Zaplanowano także premierowy pokaz specjalny filmu „Liczba doskonała” oraz spotkanie z jego reżyserem Krzysztofem Zanussim. Zwieńczeniem dwudniowego wydarzenia będzie panel dyskusyjny „Gatunki zmącone. Czy film naukowy istnieje”, w którym udział wezmą: red. Artur Cichmiński (krytyk filmowy, dziennikarz), dr Monika A. Koperska (popularyzator nauki, doktor nauk chemicznych), red. Wiktor Niedzicki (dziennikarz, wykładowca akademicki), dr hab. Jacek Wasilewski (medioznawca, doktor habilitowany nauk społecznych).

Festiwal zakończy się ogłoszeniem wyników przez jury. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: film krótkometrażowy oraz film pełnometrażowy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

MK

FFN Harmonogram 1

 

Dyskusja (0 komentarzy)